David Harbour bol obsadený do filmu Gran Turismo. Zároveň spoznávame aj dej

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

David Harbour v Gran Turismo

David Harbour bol obsadený do filmu Gran Turismo. S jeho príchodom zároveň štúdiá Sony Pictures a PlayStation Productions prezrádzajú viac z deja adaptácie populárnej hernej značky. Pôvodné zamerania sa na seriál zmenili na film a dozvedeli sme sa, že ho pripraví Neill Blompamp, režisér známy pre Disitrict 9, Chappie či Elysium.

Značka má za sebou skutočne bohatú a pozoruhodnú históriu. Pôvodnú hru v roku 1997 vytvoril Kazunori Yamauchi so spoločnosťou Polyphony a teraz bude stáť aj za filmom ako výkonný producent. Získala si slávu ako najviac realistický simulátor pretekania v tom čase. Výrobcovia sa totiž sústredili na fyziku vozidiel do najmenších detailov.

kazunori yamauchi gran turismo
Zdroj: motorworldhype.com

Pôvodný herný tvorca asistuje s filmom

Navyše poskytla precíznu grafiku a týchto trendov sa drží do dnešných dní. Príklad môže byť aj zatiaľ posledná vydaná hra Gran Turismo 7, ktorá sa dostala na pulty na marci. Vyšla na PlayStation 4 a PlayStation 5. A pre zaujímavosť – pôvodný titul je s počtom 10 850 000 najpredávanejšou hrou na PlayStation 1.

V tomto prípade si zvolilo štúdio zaujímavý prístup k zdrojovému materiálu. Nakoľko ide o pretekársku hru, ktorá v podstate nemá žiadny dej, sústredia sa na udalosť z reálneho sveta. Možno to znie ako neuveriteľná kombinácia, ale film Gran Turismo natočia podľa skutočných udalostí. Scenár budú vytvárať Jason Hall (Americký ostreľovač) a Zach Baylan.

gran turismo film
Zdroj: wallpapersden.com

Pretekársky film podľa skutočných udalostí?!

Dej sa sústredí na chlapca v tínedžerskom veku, pre ktorého sa vďaka hraniu splní sen. Jeho precízne a dobre natrénované schopnosti v hernom titule mu totiž zabezpečili výhru v sérií súťaží od spoločnosti Nissan. Tak si reálne mohol sadnúť za volant ich vozidiel a stať sa tak profesionálnym pretekárom.

Ešte nie je známe, kto tohto mladíka stvárni. Rovnako nevieme, koho stvárni vo filme Harbour. Herca môžeme samozrejme najlepšie poznať ako šerifa Hoppera zo seriálu Stranger Things. Je aj súčasťou filmového sveta Marvelu, kde sa vráti ako Red Guardian aj pre tímovku Thunderbolts. Čoskoro sa ukáže aj vo vianočnom horore Violent Night od štúdia Universal.

Páči sa vám správa, že bol David Harbour obsadený do filmu Gran Turismo? Ako sa vám pozdáva jeho dej a sústredenie sa na reálnu udalosť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -