Sony oznamuje, že Gran Turismo bude film. Vyhliadnutého majú špičkového režiséra

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Gran Turismo bude film

Počas minulého týždňa sme priniesli informáciu o tom, že sa Netflix aj Amazon chystajú pripraviť seriály podľa značiek od Sony. Týkať sa to bude God of War aj Horizon. Vyhliadnutý však bol ešte jeden titul. Avšak po úspechu Uncharted sa nedá čudovať, že sa chcú sústreďovať aj na veľké plátno. Tak podľa novšej informácie bude podľa hry Gran Turismo nakrútený film.

Značka má za sebou skutočne bohatú a pozoruhodnú históriu. Pôvodnú hru v roku 1997 vytvoril Kazunori Yamauchi so spoločnosťou Polyphony. Získala si slávu ako najviac realistický simulátor pretekania v tom čase. Výrobcovia sa totiž sústredili na fyziku vozidiel do najmenších detailov.

gran turismo
Zdroj: youtube.com

Najpredávanejší titul na PlayStation

Navyše poskytla precíznu grafiku a týchto trendov sa drží do dnešných dní. Príklad môže byť aj zatiaľ posledná vydaná hra Gran Turismo 7, ktorá sa dostala na pulty na marci. Vyšla na PlayStation 4 a PlayStation 5. A pre zaujímavosť – pôvodný titul je s počtom 10 850 000 najpredávanejšou hrou na PlayStation 1.

Aký dej bude zobrazovať spomenutý film, nie je známe. Pôvodná správa o tom, že má byť značka adaptovaná ako seriál, teda nie je aktuálna, pretekársku akciu dostaneme na plátne. Avšak Sony a sesterská značka PlayStation Productions majú stále dosť kariet v rukách.

Gran Turismo 7 RECENZIA
Zdroj: Michal Lukačovič / REWIND.sk

Adaptácií značiek od Sony dostávame dostatok

Okrem prvých dvoch spomenutých sa už istú dobu chystá seriál The Last Of Us. Ten má pod palcom HBO a na ich streamovaciu službu by mal prísť na budúci rok. Chystá sa aj adaptácia akčnej dobrodružnej hry Ghost of TsushimaTá od júla 2020 predala cez 8 miliónov kópií, takže ide určite o mimoriadne úspešný titul. Pri ňom sa ešte nevie, či pôjde o seriál alebo film, scenár má písať Takashi Doscher.

Zatiaľ posledný potvrdený seriál sa tiež sústreďuje na vozidlá, ale značne iným spôsobom. Ide o drsnú akciu Twisted Metal, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá Anthony Mackie a zároveň sa stará aj o produkciu. A po zárobku 400 miliónov dolárov od filmového Nathana Drakea chcú priniesť aj Gran Turismo ako film.

Sony nové seriály
Zdroj: gamebrott.com

V hľadáčiku úspešný režisér

Dokonca sa údajne už ohliadajú po režisérovi. Silným kandidátom je veľké meno – Neill Blomkamp. Ide o tvorcu, ktorý stojí za veľkými sci-fi hitmi. Medzi nimi District 9, Chappie alebo Elysium. Jeho poslednou prácou je horor Demonik, ku ktorému aj sám napísal scenár. Uvidíme, či sa podarí získať toto meno a či sa spojí s veľkou značkou od PlayStation.

Myslíte si, že bude Blomkamp režírovať film Gran Turismo? Čo hovoríte na zmenu pôvodného plánu zo seriálu? Hrali ste tieto herné tituly? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -