DC prinesie hraný film Wonder Twins. Vytvorí ho scenárista Black Adama

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný film Wonder Twins

DC a Warner Bros. chcú priniesť hraný film Wonder Twins. Priniesť by ho mal Adam Sztykiel, ktorý písal scenár pre Black Adama. Toho sa v podaní Dwayne Johnsona dočkáme počas tohto roka. Sily si zmeria s Justice League of America a bude slúžiť ako mocný protipól k Shazamovi.

Že ste ešte o Wonder Twins nepočuli? Zrejme nebudete jediní, tak si ich trochu predstavíme. Dvojica súrodencov Zan a Jayna nie sú zo Zeme, pochádzajú z planéty Exxor. Vďaka tomu majú superschopnosti – brat sa vie premeniť na vodu v akomkoľvek stave a sestra sa vie transformovať na ľubovoľné zviera. Na to, aby svoje sily aktivovali, však musia spojiť ruky a zvolať „Sily Wonder Twins, aktivujte sa!“.

Pôvodne animovaný seriál od Hanna-Barbera

Tento teraz už komický prvok môže byť aj vďaka tomu, že pôvodne nepochádzajú zo stránok komiksov, ale z detského seriálu. Prvý raz ich na obrazovky priniesli Hanna-Barbera v roku 1977 v ich show The All-New Super Friends Hour (a neskôr niekoľkých ďalších).

Komiks s nimi vyšiel v októbri toho roka a bol to zošit Super Friends #7. Následne po sérii ďalších animákov prišli na stránky komiksov až v roku 1995. Vtedy Ivan Velez, kedysi ako detský divák animovaného seriálu, priniesol komiks Extreme Justice #9.

wonder twins
Zdroj: geektyrant.com

Dvakrát reštartovaný

Predstavil dvojičky s novým príbehom a pôvodom a ich sily boli aktívne normálne, nie iba prostredníctvom hlášky. Avšak ani v takejto podobe nevydržali dlho, pretože komiks Extreme Justice bol zrušený pri čísle 18. Takto sa dvojičky ukazovali iba sporadicky až do roku 2003.

A opäť museli čakať dlhšiu dobu, kým sa objavili. V roku 2019 vyšiel 6-zošitový komiks už riadne pomenovaný Wonder Twins. Ten mal komerčný aj kritický úspech a preto bolo objednaných ďalších 18 čísel. Následných 6 z nich zatiaľ vyšlo pod kolektívnym názvom The Fall & Rise of the Wonder Twins.

wonder twins
Zdroj: comicbeat.com

Bude film čerpať zo všetkých?

Zatiaľ je ťažké povedať, z ktorého z predošlých stvárnení bude čerpať film Wonder Twins. Logická voľba by bol ten posledný – najúspešnejší. Samozrejme ale netreba zabúdať ani na pôvod postáv a preto by bolo príjemnou pripomienkou, ak by brali aj z niektorého z predošlých. Zatiaľ je ale skoro hovoriť, nakoľko poznáme iba meno scenáristu a to, že vyjde priamo na HBO Max.

Poznali ste predtým súrodeneckú dvojicu Wonder Twins? Videli ste niektoré z ich spomenutých stvárnení? Čo hovoríte na pripravovaný film? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -