Aká je tá najlepšia vec, ktorú si Kevin Smith zobral zo Star Wars? Dôležitú úlohu zohrala Carrie Fisher

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kevin Smith zo Star Wars stále zdieľa rovnaké nadšenie

Povedať, že je Kevin Smith zo Star Wars absolútne nadšený, by bolo vážne slabé prehlásenie. Táto séria je jeho absolútnou vášňou a pri diskusii o nej sa vie rozohniť a viackrát sa stalo, že pri rozprávaní o nej upustil aj slzu. To sa stalo aj pred časom pri správe, že nás opustila Carrie Fisher.

Najcennejšia rada od Carrie Fisher

Práve s ňou sa spája najcennejšia vec, ktorú si Kevin Smith zo Star Wars odniesol. Spolupracovali na filme Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder ešte v roku 2001. Aj po tejto spolupráci zostali dobrými priateľmi, preto režiséra veľmi zaskočila vec, ktorú herečka spravila.

jay a bob
Zdroj: looper.com

Carrie usporiadala sekciu otázok a odpovedí s fanúšikmi, kde odpovedala spolu so svojou matkou, Debbie Reynolds. Keď sa niekto z fanúšikov spýtal na spomínaný film, nešetrila kritikou a označila ho za „sra**u“. Ako to medzi priaznivcami býva, ďalší snaživec na to ihneď upozornil Kevina.

Nahnevaný e-mail vs. obohacujúca opoveď

Ten v zápale emócií ihneď napísal známej herečke e-mail. Jeho obsah celkom neprezradil, ale vraj tiež nebol príliš vábny a jeho predmetom bolo „Čo to malo ku*va znamenať, myslel som, že sme priatelia??!„. A tu sa to stáva zaujímavým. Odpoveď od herečky bola vraj najcennejším darom, ktorý Kevin Smith zo Star Wars obdržal.

Pustil sa do vysvetľovania a uviedol nasledovné:

„Čítala môj mail, predpokladám, a odpovedala mi promptne. Povedala, ‚Och Kevin, stal si sa obeťou internetu?‘ A ďalej napísala, ‚Si ako ja, ideš na pódium, hovoríš príbehy a snažíš sa byť vtipný. Keď si tam hore a vidíš, že ti publikum reaguje, nadviažeš na to a povieš čokoľvek, aby sa smiali ďalej. Ja som bola iba rovnako vtipná. Sme priatelia, vieš, ako ta vnímam a čo si myslím o tvojom filme. Prečo by to menilo niečo, čo povedal niekto na internete?'“

Po tomto sa mu vraj uľavilo a začal vnímať veci inak. Uvedomil si, že ľudia na internete si môžu hovoriť čo chcú a štýlom akým chcú (čo nám je už dnes jasné, pred takmer 20 rokmi však nemuselo byť…). Ak herečka žartovala o filme, nebolo to preto, aby režisérovi ublížila, ale aby pobavila publikum.

Zdroj: quintype-01.imgix.net

Posledná správa to zaklincovala

Korešpondencia ale pokračovala ďalej a vraj až posledná správa, ktorú mu vtedy poslala, bola pravým darom. Stálo v nej (s komentárom režiséra):

„A potom vypustila túto výbušnú pravdu, slová, ktorými sa riadim aj dnes. ‚Niekedy musíš otočiť mikroskop naopak, pretože veci, na ktoré sa pozeráš, nemusia byť tak veľké, ako si myslíš.‘ Toto prišlo od Carrie Fisher samotnej a je to rada, ku ktorej vzhliadam aj v dnešných dňoch.“

Priznajme si – Jay a mlčanlivý Bob nie sú práve vrcholom filmovej tvorby. To, že herečka o ňom žartovala, nie je až tak mimo, avšak čo je lepšie, pomohla dať aj režisérovi nový nadhľad, ktorý aj jemu samotnému pomohol, aby svoje projekty bral viac s humorom a odľahčene.

kevin smith carrie fisher
Zdroj: comicbook.com

Herečka neradila iba jemu

Nebol to ojedinelý prípad, keď Carrie Fisher niekoho povzbudila a a pozitívne naladila. Rianovi Johnsonovi bola pozitívnou motiváciou pri réžii Poslední Jediovia a pomohla aj samotnému Lucasovi s písaním svojej role princeznej Leii. Viac príbehov s ňou zdieľal aj dlhoročný kolega Mark Hamill.

Napriek všetkému, čo má Kevin Smith zo Star Wars viac ako rád, rada od dnes už bohužiaľ zosnulej herečky bola najcennejšou. Riadi sa ňou dodnes a pomohla mu utužiť ich vzájomný vzťah. Svoj príbeh rozpovedal na oficiálnom YouTube kanáli 4.mája, na Star Wars deň.

Myslíte si, že Carrie dala Smithovi dobrú radu? Boli jej slová príjemné, alebo skôr útočné? Dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -