Rozoberáme trailer na Thor: Láska a hrom. Aké tajomstvá a odkazy ukážka ukrýva?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rozbor – trailer na Thor: Láska a hrom

Konečne sa to po dlhom čakaní stalo. Taika Waititi priniesol počas včerajšieho dňa prvú ukážku na dlho očakávaný film s bohom hromu z Marvel komiksov s podtitulom Love and Thunder. Aj keď je krátky, odkrýva mnohé tajomstvá a ukazuje nové postavy. Čo všetko sme v ňom mohli vidieť vysvetlí tento rozbor a bližší pohľad na trailer filmu Thor: Láska a hrom.

Thor (Chris Hemsworth) sa spojil po udalostiach filmu Avengers: Endgame so Strážcami Galaxie, to vieme. Ako vidíme, ich dobrodružstvá budú pokračovať. Nový Asgard je pod vládou kráľovnej Valkyrie (Tessa Thompson). Očakávame aj návrat jeho veľkej lásky Jane Foster (Natalie Portman) a predstaviť sa nám má nová, mimoriadne dôležitá postava Gorr the God Butcher (Christian Bale).

Thor: Láska a hrom trailer rozbor
Zdroj: screenrant.com

Thor hneď trikrát

Začíname ale podhľadom na rôzne fázy Thorovho života. Vidíme ho ako dieťa, ako tínedžera a ako dospelého. Scéna je dôležitá z dvoch dôvodov – v jednej scéne, kde beží v lese, vidíme klasický oblek boha hromu, ktorý poznáme zo stránok komiksov. Ten vytvoril Jack Kirby. Vidíme, že Marvel vo filmovom svete nezabúda ani na takéto pocty. Klasické kostýmy sme videli u Scarlet Witch, Visiona alebo Classic Lokiho.

thor klasický kostým
Zdroj: retrology.net

Zároveň ale z komiksov vieme, že veľká časť života boha hromu je poznačená súbojom s Gorrom. Vo veľkolepej udalosti sa proti nemu stretnú dokonca tri verzie boha hromu – mladý, dospelý a starý (veľmi pripomínajúci Odina). Zrejme aj tu uvidíme proti nemu bojovať viacerých Thorov a toto je pekný fakt, ktorý na to odkazuje.

thor stormbreaker
Zdroj: denofgeek.com

Thor sa vzdáva hrdinstva a „Najsilnejší Avenger“

Zároveň počas celého traileru Thor bojuje so svojou identitou a hľadá si svoje miesto vo vesmíre (aj doslova). Vidíme ho ako opúšťa Stormbreaker a necháva ho v zemi podobným štýlom ako Thanos zavesil svoje brnenie po lusknutí. Čoskoro ale zistí, že jeho superhrdinské dni sú ďalej od konca, ako si pôvodne myslel.

thor najsilnejší avenger
Zdroj: comicbook.com

Preto vidíme, že potrebuje dať dole nadbytočnú váhu z Endgame. V montáži, kde cvičí s reťazami (pri obrovskom tvorovi, ktorý by pri predstavení gréckej mytológie pokojne mohol byť titánom). Na sebe má ale šiltovku s nápisom „Najsilnejší Avenger“. Jednak je to odkaz na predošlý film Ragnarok a na druhej strane je písmo prebrané z loga z komiksov na prelome 60. a 70. rokov.

ravager thor
Zdroj: screenrant.com

Nové kostýmy

Thor sa predstavuje v dvoch nových kostýmoch. Viacerými časťami traileru nás sprevádza vo svojom modro-červeno-zlatom brnení (Ravager Thor), ktoré bolo už predtým prezentované hračkami a inými marketingovými materiálmi. Lenže okrem neho dostáva aj poriadny 80-tkový look s tričkom a vestou bez rukávov. Toto zároveň pripomína aj jeho vzhľad z komiksovej série Thunder Strike.

thor korg
Zdroj: denofgeek.com

Opäť nám tu niečo chýba?

Nového kostýmu sa tu zároveň dočkal aj Korg. Tiež poriadne odkazuje na 80. roky (štýl Master of the Universe je tu silný). S bohom hromu sú očividne podľa vizuálov späť na Sakaare, domove Grandmastera. Ich vedľa seba stojace postavy ale naznačujú, že by sa vpravo ešte zmestil niekto ďalší. A pri Marvel trende upravovania trailerov by to mohlo byť veľmi pravdepodobné.

thorove kozy
Zdroj: screenrant.com

Predstavujú sa Thorove kozy

Prvý raz sú nám predstavované magické kozy Toothgnasher a Toothgrinder, ktoré ťahajú Thorov voz. Ten vidíme vylietať z Nového Asgardu (ktorý sa tuším stal aj turistickou atrakciou). Prebraté priamo zo severskej mytológie, prvý raz boli predstavené v komikse v roku 1976 a nielenže ťahali povoz boha hromu, ale boli aj jeho mocnými spojencami. Žeby sme ich teda mohli vidieť aj v rozhodujúcom súboji?

marvel olymp
Zdroj: screenrant.com

Vidíme Olymp a jeho vládcu!

Avšak zdá sa, že oveľa dôležitejšie je miesto, kam magická loď smeruje. To vyzerá, že by mal byť Olymp, sídlo gréckych bohov. Konečne nám budú predstavení v MCU! Podľa komiksov je ich ríša vo vreckovej dimenzii, do ktorej vedie portál z hory Olymp. S tým, ako to však pri Marvel univerze vyzerá, by to pokojne mohla byť lokalita vo vesmíre.

thor zeus
Zdroj: ign.com

Vznášajúce sa plošiny a zrkadlovo vybudované budovy a štruktúry sú pôsobivé, ale dostávame tu aj oveľa viac. Vidíme aj vládcu všetkých bohov – ukazuje sa nám Zeus! O jeho prítomnosti už vieme, potvrdil to aj jeho samotný herec, Russell Crowe. Prvý raz ho ale máme možnosť vidieť, aj keď len od chrbta. Vidíme však aj náznaky jeho sily v podobe lietajúcich bleskov, ktoré sformuje a chytí do jedného väčšieho.

Thor: Láska a hrom trailer rozbor; thor falligar
Zdroj: denofgeek.com

Gorr je skutočne mocným

Spomínajúc známe postavy sa samozrejme pozrieme aj na Gorra. Toho síce v ukážke nikde nemáme možnosť spozorovať, vidíme však jeho ničivú silu. Thor a Korg sú v jednom momente ukázaní na vrchole kopca ako sa v zasneženej krajine pozerajú na obrovského mŕtveho tvora. Ide o behemota Falligara, ochrancu bohov.

Bol Thorovým priateľom, ktorého Gorr zabil počas svojho kozmického besnenia. Tento záber je priamo adaptovaný panel z komiksu Thor: God of Thunder #3 od Jason Aarona. Tento záber je mocným úderom pre boha hromu a pri ňom si práve uvedomuje, proti akej hrozbe stoja. Filligar totiž vyhral aj takzvaný Turnaj Nesmrteľných medzi bohmi, čo naznačuje ako mocným musí byť niekto, kto ho porazí.

thor valkyrie
Zdroj: denofgeek.com

Kráľovná Valkyrie

Valkyrie je novou vládkyňou Asgardu na Zemi. K tejto úlohe patria aj diplomatické stretnutia s inými vládnucimi osobami. Také práve vedie v zasadačke, ale jasne dáva najavo, že táto úloha jej práve nesedí. Len o dôvod viac, aby sa mohla vrhnúť do boja v prvej vhodnej chvíli. A mimochodom, vidíme aj novú podobu Mieka, tiež pekne v obleku!

Thor: Láska a hrom trailer rozbor; thor olymp
Zdroj: screenrant.com

V nasledujúcom zábere už ju totiž vidíme kráčať po boku dvoch Thorov a Korga k veľkej soche Dia v Olympe. Vidíme ich z diaľky a od chrbta, preto je ťažké identifikovať, o ktorých Thorov by mohlo ísť. Na Jane Foster (ku ktorej sa dostaneme) ide o vysokú postavu, avšak je možné, že vďaka sile boha hromu sa mohla zmeniť aj jej fyzická podoba.

thor strážcovia galaxie
Zdroj: screenrant.com

Vylepšení Strážcovia

Ďalej vidíme niektorých členov Strážcov Galaxie. Okrem bromance so Star-Lordom (jedného z najvtipnejších momentov ukážky) dostaneme pohľad aj na Draxa, Nebulu, Mantis, Rocketa a Groota. Vidíme ich aj v nových kostýmoch a s novými zbraňami, avšak najviac zaujímavé je to na Mantis. Okrem vylepšeného brnenia má aj na čele kovový kúsok. Žeby umiestnenie medzi jej „anténky“ znamenalo, že prišli na spôsob, ako zvýšiť dosah jej síl?

Thor: Láska a hrom trailer rozbor, natalie portman mighty thor
Rozbor – Thor: Láska a hrom trailer; Zdroj: marca.com

Obnovený Mjolnir a Mighty Thor

Dostávame sa k zlatému klincu. Teda respektíve, opravenému Mjolniru. Zdá sa, že mocná zbraň, ktorú Hela zničila na kúsky, bola opäť skutá dokopy (a určite aj s použitím mágie). Avšak väčšiu pozornosť treba upriamiť na toho, kto kladivo nesie. Teda tú. Dámy a páni, Natalie Portman sa predstavuje ako Mighty Thor a vyzerá v tejto úlohe absolútne pôsobivo.

Rok 2015 bol posledným, kedy sa Thor Odinson a Jane Foster videli naposledy. Teraz sú znovu spojení a to ešte väčším štýlom, ako kedykoľvek predtým. Zatiaľ ich nevidíme bojovať bok po boku, ale sme si istí, že sa tohto momentu dočkáme. Ženský Thor a klasický Thor z Avengerov je rozhodne moment, na ktorý sme čakali dlhší čas.

Ako sa vám páčil náš rozbor na trailer Thor: Láska a Hrom? Zachytili ste z neho všetky detaily? Všimli ste si prípadne aj niečo ďalšie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -