Tom Hanks uzavrel viacročnú dohodu s Apple. V rámci nej chystá aj pokračovanie filmu Greyhound: Bitka o Atlantik

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Hanks chystá pokračovanie Greyhound

Tom Hanks a produkčná spoločnosť Playtone Garyho Goetzmana uzavreli dohodu s firmou Apple na viac rokov. V rámci nej budú prinášať na ich streamovaciu službu filmy a seriály. Pri tejto príležitosti bolo oznámené, že sa chystá aj pokračovanie vojnovej drámy Greyhound: Bitka o Atlantik.

Prvá časť prišla na Apple TV+ počas júla 2020. Film z druhej svetovej vojny, ku ktorej napísal Hanks scenár, aj si v ňom zahral hlavnú úlohu, hovorí o tom, že cesta na front môže byť ešte ťažšia ako účasť na ňom. Konvoj americkej armády má priniesť vojakov a zásoby spojencom do Európy.

Greyhound
Zdroj: nyt.com

37 lodí v boji s nepredvídateľným nepriateľom

Lenže kapitán Ernest Krause (inšpirovaný niekoľkými skutočnými osobnosťami) si čoskoro uvedomí obrovské riziko. Po piatich dňoch plavby cez Atlantik je loďstvo napadnuté nemeckými ponorkami. Bez vzdušnej podpory robia kapitán a jeho posádka všetko preto, aby vyhrali nepredvídateľný boj s nepriateľom a dopravili tak nevyhnutnú pomoc na front.

Úspešná snímka s podtitulom Bitka o Atlantik si získala mnohých fanúšikov a aj kritici uznali, že ide o originálny vojnový film. Ešte nie je zverejnená žiadna informácia, či sa aj ďalšia časť zameria nejakým spôsobom na 37 lodí amerického námorníctva, alebo bude rozprávať úplne iný príbeh. Snímka bola ale vytvorená podľa knihy C.S.Fostera, ktorý počas vojny s slúžil v britskom námorníctve. Má teda v zásobe ešte niekoľko príbehov, ktoré by sa dali adaptovať.

Greyhound
Zdroj: miro.medium.com

Dlho pripravovaný Hanksov projekt

Hanks bol pôvodne sklamaný z toho, že film, na ktorom pracoval takmer 10 rokov, nebude uvedený v kinách. Z očividných dôvodov uvedený byť nemohol a tak poputoval priamo na streamovaciu službu. Zdá sa však, že si uvedomil výhody tohto spôsobu, čo dokazuje aj uvedená spolupráca s Apple.

Pripravuje však aj iný vojnový projekt ako pokračovanie filmu Greyhound. Nedávno bolo oznámené, že produkcia seriálu Masters of the Air bol ukončená. Príbeh hovorí o mladých amerických bombardéroch počas druhej svetovej, ktorí „priniesli vojnu pred Hitlerov prah“.

the masters of the air
Zdroj: amblin.com

Do série Bratstvo neohrozených a Pacifik pribudne tretí

Má ísť aj o osobné príbehy jednotlivých vojakov. Zároveň má seriál spadať aj do kontinuity dobre známych sérií Bratstvo neohrozených a Pacifik. Práve tie Hanks spolu so Stevenom Spielbergom produkoval. Uvidíme, čo si v zájomnej dohode s Apple ešte pripraví a čo má naďalej v pláne.

Zaujal vás vojnový film Greyhound? Čo hovoríte na správu, že dostane pokračovanie? Čo si myslíte, že v rámci dohody s Apple ešte tom Hanks prinesie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -