Hraný Pac-Man už je v príprave. Čítate správne, HRANÝ Pac-Man

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný Pac-Man už je v príprave

Waka Waka Waka Waka. Istotne spoznáte týchto zopár citosloviec. Klasická arkádovka od Bandai Namco Entertainment Inc. neobišla snáď nikoho. Teraz sa pripravte, že uvidíme nejaké pojedenia peletiek a naháňanie duchmi na plátne. Chystá sa totiž HRANÝ Pac-Man!

Hru priniesla spoločnosť, vtedy ešte pod názvom Namco, na arkádové prístroje na jeseň roku 1980. Pôvodný japonský názov bol Puck-man, pretože známa postavička pripomínala hokejový puk. Avšak toto pripomínalo anglické slovíčko pre zvracanie, teda „puke“ (prípadne stačí vymeniť jedno písmenko a máme úplne iné slovo…), tak sa ho rozhodli zmeniť.

PS: Pozdravy aj pre fanúšikov Scotta Pilgrima

pac-man
Zdroj: freepacman.org

Pac-Man horúčka

Jednoduchý herný koncept raketovo naberal na popularite. Prinesený bol na viacero herných konzol, začali vznikať magazíny, komiksy, animované seriály či filmy. Nehovoriac o množstvách a množstvách spotrebného a reklamného tovaru. Asi nie nadarmo dostal tento ošiaľ aj vlastné pomenovanie a to „Pac-Man horúčka“.

Vzniklo aj množstvo pokračovaní a spin-offov. Jeden za všetky, určite treba spomenúť Ms. Pac-Man. S ňou si v neskorších príbehoch dokonca aj „hlavný hrdina“ založil rodinku. So stále pribúdajúcimi titulmi sa tak teší popularite už viac ako 40 rokov. Samozrejme si tým pádom vyslúžil zápis aj do Guinessovej knihy rekordov. Je tam vedený ako „Najdlhšie fungujúca na mince fungujúca hra“.

pac-man rodina
Zdroj: pacman.fandom.com

Koncept znie desivo, nádej poskytuje meno producenta

Teraz sa Hollywood rozhodol, že je čas na nový film. A v móde dnešných spracovaní, bude hraný. Môže to znieť desivo, ale obavy mierne rozháňa štúdio a jeho producent, ktorí sa za projekt postavili. Adaptáciu prinesie Lightbeam Entertainment a ich Chuck Williams.

Ten sa vypracoval a dostal do pozornosti pri tvorbe Aladina. Myslíme tým ešte toho kresleného z roku 1992. Bolo to približne 10 rokov, kým priniesol svoj vlastný nápad, ktorým bol dnes už trochu opomínaný animák Medvedí bratia. Ale predovšetkým, práve on stál za prinesením hraného spracovanie Sonica, ktorý ani po druhej časti nestratil na kvalite.

pac-man sonic
Zdroj: youtube.com

Pripája sa aj rastúce štúdio

Hraný Pac-Man by teda nemusel byť vôbec zlým nápadom. Postaví sa za neho ešte spoločnosť Wayfarer Studios, ktorá nedávno investovala 125 miliónov dolárov do svojho rastu. Stoja napríklad za hudobnou drámou Oblaky pre Disney a chystajú aj adaptáciu klasickej detskej knižky Mean Margaret.

Ako sa vám pozdáva nápad na filmové spracovanie Pac-Mana? Čo hovoríte na to, že bude hrané? Máte v neho dôveru pri zapojení tohto producenta? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -