Film Dungeons & Dragons bude ako kombinácia Hry o tróny a Princeznej Nevesty, tvrdí Chris Pine

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chris Pine hovorí, aký bude film Dungeons & Dragons

Každý hráč RPG, obzvlášť ešte hráči D&D vedia, ako by malo vyzerať správne dobrodružstvo. Malo by obsahovať akciu, napätie, zvraty a prekvapenia, ale malo by sa dať na ňom aj dobre zabaviť. Taký bude zrejme aj film Dungeons & Dragons, ktorý momentálne chystá Paramount. Aspoň to tvrdí Chris Pine.

Steve Weintraub, redaktor portálu Collider herca spovedal ohľadom jeho chystaného mysteriózneho trileru All the Old Knives. Samozrejme ale prišla reč na jeho iné projekty a v rámci toho aj na veľmi očakávaný film. Ten pripravujú momentálne tvorcovia John Francis Daley a Jonathan Goldstein.

Chris Pine Dungeons a Dragons
Zdroj: youtube.com

Viacero talentovaných hercov

Nielen Pine, ale aj iné veľké herecké mená sú zapísané pod týmto projektom. Medzi nimi Michelle RodriguezJustice SmithSophia Lillis, Regé-Jean Page alebo dokonca Hugh Grant. Konečne by mohli dostať milovanú RPG hernú značku na veľké plátno. Hovoríme, že konečne, pretože predošlé stvárnenie bolo katastrofou, ktoré nedokázal zachrániť ani Jeremy Irons (a preto ho radi prehliadneme).

Hugh Grant is seen for the first time on the set of Dungeons & Dragons in Somerset | Daily Mail Online
Zdroj: guardian.co.uk

Aké inšpirácie za tým stoja?

Vydanie filmu je už o necelý rok, naplánovaný je na 3. marca 2023. Aj napriek takto blízkemu dátumu ešte o jeho deji alebo ďalších detailoch nič nevieme. Preto je skvelé, že Chris Pine prezradil prvky stojace za inšpiráciou filmu. V rozhovore uviedol:

„Čo vám poviem, mali sme pekelnú zábavu popri nakrúcaní. Veľa sme sa smiali. Popísal by som to tak, že je to ako keby sa Hra o tróny zmiešala s Princeznou Nevestou a do toho by ste dali štipku Svätého grálu. Ale má to samozrejme aj veľa napätia. Navyše, aj trocha srdečnej nostalgie z 80. rokov, niečo ako Goonies. Moja postava je ultimátny plánovač skupiny. John a John sú totálni týpci. Vedia ako na komédiu, vedia ako na pocity. A to je všetko, čo môžem povedať.“

Fantasy epická dráma, ale s humorom

To je naozaj dosť informácií o inšpiráciách, z ktorých bude film Dungeons & Dragons čerpať. V každom prípade, Hra o tróny je jasná, predsa len ide ešte stále o jeden z najväčších fantasy seriálov. Princezná Nevesta je zase veľkou ikonickou klasikou, veď kto by nepoznal tú legendárnu scénu s Inigo Montoyom. Avšak kombinácia veľkej drámy s romantickou komédiou? Zaujímavé…

Potom je tu to prirovnanie ku Goonies. Ide o film o partii detí, ktoré sa vydajú hladať bájny pirátsky poklad. Samozrejme, ide o rodinnú komédiu, ale v tomto prípade skôr odkazoval na tému a vrátenie pocitu 80. rokov. Predsa len, D&D vyšlo v roku 1974 a jeho najväčší boom bol práve v 80-tych. Veď stačí sa pozrieť na Stranger Things.

hra o tróny prinncezná nevesta
Zdroj: joblo.com

Monthy Python a nostalgia z 80. rokov

Svätým grálom myslí samozrejme film od skupinky Monthy Python. Kráľ Artuš tu hľadá známy mystický predmet s pomerne nesúrodou skupinou. A to by mohlo byť priame naviazanie na film – skupina dobrodruhov tvorená viacerými klasami či tvormi. Úplne príznačné pre D&D.

Rovnako ako vzdialené kráľovstvá, draky, zrady a všetko medzi tým. Avšak epické vojny a boje sa tam vždy dali kombinovať práve s vtipmi a všeobecne humorom. Na prvý pohľad teda možno zvláštna zmes, po pozretí sa na zdroj to však aj začne dávať zmysel. Už len uvažovať nad tým, ako to celé dokážu zmestiť do filmu

Tešíte sa na film Dungeons & Dragons alebo z neho máte skôr obavy? Ako sa to u vás zmenilo po slovách Chrisa Pinea? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -