Netflix zverejnil dátum vydania hraného seriálu Resident Evil

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix seriál Resident Evil

Netflix zverejnil dátum vydania pre ich seriál Resident Evil. Myslíme tým novú chystanú hranú verziu, pretože na streamovacej službe už jeden seriál z tohto sveta máme. Ide však o anime s názvom Resident Evil: Infinite Darkness, ktoré na nej debutovalo minulé leto.

Inak ide o adaptáciu známej videohernej značky od spoločnosti Capcom. Prvý raz bola adaptovaná do filmovej podoby v roku 2002 s Millou Jovovich. Zdanlivo nekonečnej filmovej sérii prišiel v roku 2016 posledný diel (aj s názvom Posledná kapitola). A to len preto, aby mohol k minulému roku prísť reboot Resident Evil: Vitajte v Raccoon City. O ňom ale (radšej) nehovoríme.

prvý pohľad na film Resident Evil
Zdroj: IGN

Značne iný Wesker

Nový hraný seriál si má brať dostatok prvkov z hier, ale pritom prinesie vlastný, unikátny príbeh. Albert Wesker, ktorého si tu zahrá Lance Reddick, je dôležitou osobou v Umbrella Corporation. Pri sérii genetických experimentov v roku 2008 sa zrodia dve deti – Jade a Billie. Dá im svoje priezvisko a vychováva ich ako svoje vlastné dcéry.

V roku 2022 sa ale rodina sťahuje do New Raccoon City, kde sa v roku 1998 podľa oficiálnych správ stal incident. Fanúšikom, ktorí poznajú originálnu hru je jasné, o aký sa jedná. Wesker sa však vracia k Umbrelle, ktorá tu sídli, aby znovu skúmali (ne)slávny T-vírus.

resident evil poster
Zdroj: fangoria.com

Sestry bojujú zbraňami aj umom

To samozrejme nemôže dopadnúť inak ako jeho opätovným prepuknutím a menením ďalších ľudí na zombie. Dostaneme sa aj do budúcnosti tohto sveta, do roku 2036, kde už Jade a Billie ako dospelé bojujú proti tejto hrozbe. Jednak svojím umom, keď sa snažia nájsť liek a na druhej strane aj riadnym sekaním živých mŕtvych známych ako Zeros.

resident evil obsadenie
Zdroj: fangoria.com

V seriáli si majú zahrať Ella Ballinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph a Paola Nuñez. Ešte sa nevie, kto stvárni titulné postavy, dokonca ani sestry. Sú označované ako dvojičky, takže by bolo vhodné, aby ich hrala rovnaká herečka. Nakoľko ale ide o výsledok experimentu, nemusí to tak nutne byť…

resident evil poster
Zdroj: fangoria.com

Séria plagátov hovorí o letnom dátume

V každom prípade ale poznáme dátum, kedy Resident Evil príde na Netflix. Dozvedeli sme sa to vďaka sérii plagátov, ktoré ukazujú dátum 14. júla. Scenár k nemu píše Andrew Dabb, ktorý je autorom viacerých fantasy alebo supernaturálnych kníh, preto veríme v jeho kvality.

Pozriete si hraný Resident Evil na Netflix? Ste zvedaví na toto nové spracovanie, ktoré príde s originálnym príbehom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -