Sony Pictures prinesie viaceré seriály a filmy založené na PlayStation značkách. Čoho sa dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony chystá seriály a filmy

Vyzerá to tak, že sa budú diať veľké veci v štúdiu Sony Pictures. Sony Oznámilo totiž viaceré seriály a filmy, ktoré budú založené na videoherných značkách. A tie budú samozrejme pochádzať z konzoly ich spoločnosti – PlayStation. Je to len logické naskočiť na vlnu herných adaptácií, ktoré sa v najbližšom čase chystajú.

Jedna z najviac sledovaných je pritom určite hra z dielne Naughty Dog, The Last of Us. Dozvedeli sme sa pomerne nedávno, že tento napínavý postapokalyptický titul dostane seriálové spracovanie pre HBO. Podobne obľúbenou a značne dlhšie trvajúcou sériou je Resident Evil, ktorý dostane svoj seriál na Netflixe.

resident evil gotham
Zdroj: uhdpaper.com

Herný aj filmový obsah na jednom mieste

Na tohto streamovacieho giganta príde aj iný videoherný seriál. Je ním čoraz viac sa rozrastajúca značka, z ktorej je rozhodne čo čerpať, a to Assassin’s Creed. Vo všetkých prípadoch ide samozrejme o hrané seriály. A práve japonská spoločnosť Sony plánuje rozbehnúť vlastnú platformu, na ktorej by sme mohli nachádzať rovnako videoherný obsah ako aj ten filmový. Jej názov má byť One Sony.

Na One Sony budú práve prinesené viaceré seriály a filmy, ktoré práve spoločnosť produkuje. Pohovoril o nich riaditeľ štúdia Tony Vinciquerra, a to rovno v rozhovore pre spravodajskú službu CNBS. Hovoril, že je v pláne previesť viacero značiek z konzoly PlayStation do hranej podoby, kde si ich budeme môcť pozrieť na našich obrazovkách.

The Last of Us HBO seriál
Zdroj: nytimes.com

Sony pripravuje aj samotné filmy a seriály

Povedal, že je v pláne až sedem seriálov a tri samotné filmy. Nechcel však prezradiť nič viac a neprezradil ani, ktorých značiek by sa to malo týkať. Je to však podľa neho iba malou súčasťou plánu, v ktorom hovoria o integrácii ich obsahu práve na spomínanej službe. Samozrejme sme tým pádom nedostali ani žiadne dátumy, a tak nevieme nakoľko sú zatiaľ plány reálne a v akej miere sú len na plánovacích stoloch v kanceláriách.

A nevieme teda ani, či je do spomínaných projektov zahrnutá najbližšia adaptácia, ktorej sa dočkáme. Keď už sme si mysleli, že už ani nemôže po dlhšie trvajúcich problémoch vzniknúť, hlavné herecké hviezdy nám potvrdili, že sa skutočne natáča. Hovoríme samozrejme o nebojácnom Nathanovi Drakovi a jeho filme Uncharted. Tejto hlavnej role sa ujal Tom Holland.

tom holland nathan drake
Zdroj: digitalspy.com, wallpapercave.com

Spadá k nim už aj Uncharted?

Ten nás ako prvý prekvapil fotografiou z natáčania, a tak sme skutočne mohli rok 2020 označiť ako rok, kedy sa film konečne začal vytvárať. Podľa hercových príspevkov zo sociálnych sietí tiež vieme, že natáčanie sa skončili v októbri, kedy sa presunul na natáčanie ďalšej veľkolepej značky a filmu Spider-Man 3.

Vyzerá to teda, že Sony má skutočne veľké plány nielen ohľadom ich herného obsahu. Plánujú nás baviť aj filmami a seriálmi, ktorých, ako vidíme ani nebude málo. Uvidíme, čo prinesie služba One Sony a koľko vecí na nej budeme nachádzať. Situáciu s plánovanými projektami budeme poctivo sledovať a samozrejme prinášať o nej informácie.

Čo hovoríte na to, že Sony plánuje viaceré filmy a seriály? A ako sa vám pozdáva služba One Sony? Ste ich fanúšikmi a využijete ju prípadne? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -