Chystá sa paródia na severské krimi s názvom NoFoPo. Stoja za ňou aj tvorcovia Bláznivej strely

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Paródia na severské krimi v príprave

David Zucker a Pat Proft sú v podstate už legendami parodického žánru. Prišiel od nich film Pripútajte sa prosím (ktorý by už v dnešných dňoch neprešiel), série Bláznivá strela či dokonca Scary Movie (aspoň teda štyri časti). Teraz pod ich dohľadom vzniká aj paródia na severské krimi NoFoPo.

Ak si myslíte, že tento žáner sa opakuje a často stráca sám v sebe, tento kúsok bude presne pre vás. Pôjde o sériu, ktorá je popisovaná ako nordický noirový kúsok, ktorý sa však zmieša s policajnými komédiami. Spomenutá dvojica na ňom bude pôsobiť ako výkonní producenti pre BBC Studios Nordic.

david zucker par proft
Zdroj: variety.com

Od uznávaných fínskych komikov

Režírovaný aj napísaný je hercami a komikmi s menami Mika Eirtovaara a Riku Suokas. V rodnom Fínsku sú mimoriadne populárnymi nielen v tomto odbore, ale aj v stand-upe. Aby sa však nepovedalo, zobrali si do tímu aj Heikki Syrjä, tvorcu skutočného krimi. Stojí za seriálom Lakeside Murders.

Bude pozostávať z desiatich epizód s dĺžkami pol hodiny, pričom každá z nich rozpovie vlastný príbeh. Spája ich však jedno – k vraždám, ktoré vzniknú vždy v inej škandinávskej krajine, je prizvaná trojica elitných vyšetrovateľov z jednotky Nordic Police Force – NoFoPo.

nofopo tvorcovia
Zdroj: aamulethi.fi

10 nezávislých príbehov s bizarnými zápletkami

Tvorcovia sľubujú, že si diváci budú môcť vychutnať aj kvalitné zoskupenie hercov a hlavne zopár prekvapivých cameo úloh. Okrem toho nabádajú na poriadne bizarné príbehy. Jeden sa napríklad zameria na sériového vraha, ktorý zabíja iba členov zlých metalových kapiel, iný zase na Instagramom posadnutého maniaka, ktorý zo svojich obetí robí ľadové sochy.

Ako jeden z producentov stojí za seriálom aj Ilkka Hynninen, predtým známy pre rodinný film Rescuing Santa. O projekte povedal:

„Dostali sme to privilégium, že môžeme pracovať s týmito dvomi hrdinami komédie, aby sme vytvorili nový pohľad na severský noir. Toto bude darom pre paródiu, s fantastickými zločinmi, ktorý majú vysoký koeficient chmár a vrážd. Jediným tajomstvom pre mňa je, prečo trvalo tak dlho, kým sme si uvedomili jeho komediálny potenciál…“

Komediálny potenciál tu bol stále

Skutočne, paródia na severské krimi je niečo, čo sme ešte nemali a pokojne sa to od žánru pýta. To potvrdil aj Proft, ktorý povedal, že je rád, že to môže byť práve on so svojím pracovným partnerom, kto prinesú tento žáner. Dodal „ohavné, rituálne vraždy od severských psychopatov… to mi pripomína rodinu“, čím je vidieť, že stále nestráca zmysel pre humor.

Zaujal vás seriál NoFoPo, ktorý si bude robiť srandu zo žánru severského krimi? Pobavili vás zatiaľ zverejnené príbehy? Čo hovoríte, že za ním stoja legendy paródie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -