Záhada vyriešená. Ako je možné, že seriál Simpsonovci tak často predpovedá budúcnosť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Simpsonovci predpovedali budúcnosť, a to neraz

Simpsonovci predpovedali budúcnosť, aspoň tak to koluje po internete. Viackrát sa pri príhodách tejto žltej rodinky zo Springfieldu podarilo ukázať udalosti, ktoré sa neskôr stali. Či sú už z radov celebrít, politikov alebo aktuálneho diania vo svete.

Podarilo sa im to napríklad pri technických vychytávkach, keď už v roku 1995 predstavili chytré hodinky (resp. hodinky, ktoré sa dali využívať ako telefón). V roku 1998 zobrazili kúpu štúdia Fox a jeho prechod pod Disney, čo sa stalo pred dvoma rokmi realitou.

simpsonovci disney fox
Zdroj: businessinsider.com

Trump prezidentom aj koniec Game of Thrones

V roku 2000 hovorili o tom, že prezidentom bude Donald Trump, čo sa tiež potvrdilo. Z radov celebrít sa im podarilo odhadnúť aj vystúpenie Lady Gaga na Super Bowle. A aby toho nebolo málo, predpovedali aj koniec epického seriálu Game of Thrones.

Koronavírus?

V súvislosti s aktuálnymi udalosťami, o ktorých sa najviac hovorí, je tiež čo spomenúť. V roku 1993 bola vytvorená epizóda o víruse, ktorý prišiel z Číny a zamoril celý Springfield. Áno, je tu viac ako veľká podobnosť s aktuálnym koronavírusom. A v rovnakej epizóde dokonca obyvatelia vypustili smrtiace včely, čo sa podobá masívnym útokom sršňov v Spojených štátoch.

simpsonovci virus
Zdroj: metro.co.uk

Ale ako je možné, že viackrát Simpsonovci predpovedali budúcnosť? Zanechajte za sebou svoje konšpirácie, pretože nám konečne tvorcovia prezradili, či majú magickú guľu. Spravili to tak pri príležitosti úspešného ukončenia už 31. série (čo znamená, že seriál funguje takmer nepretržite od roku 1989).

Vysvetlenie je jednoduché

Dokonca samotná Nancy Cartwright, ktorá v originále dabuje Barta a ďalšie postavy, priznala, že to sama považuje za pôsobivé. Viac svetla nám do toho ale vniesla Yeardly Smith, ktorá je hlasom Lisy:

„Keď fungujete už tri dekády, pravdepodobne sa občas trafíte.“

Vysvetlenie je teda menej mysteriózne a viac logické (na sklamanie mnohých). Ak seriál funguje a beží cez 30 rokov, je veľká šanca, že sa v ňom stanú udalosti, ktoré sa podobajú realite (aj tej, ktorá sa ešte len stane). Tvorcovia úsmevne dodávajú, že by ste podľa nich teda nemali tipovať v športke.

simpsonovci game of thrones
Zdroj: businessinsider.com

Hlava seriálu Al Jean ešte humorne dodáva, aké reakcie dostávajú od fanúšikov, ktorí píšu o tomto predpovedaní budúcnosti. Ľudia podľa neho hovoria:

“Začnite predpovedať nejaké dobré veci. Pretože tie posledné sú príliš negatívne.“

To, že Simpsonovci predpovedali budúcnosť, dokonca aj viackrát, nie je teda žiadna nadprirodzená vec, ale jednoduchá náhoda. To ale neznamená, že niektoré ich pohľady nie sú desivé, ba až mrazivé. Alebo žeby sa predsa tvorcovia snažili iba niečo zakryť? V každom prípade sme stále ohúrení.

Čo si myslíte vy? Sú udalosti v Simpsonovcoch skutočnou náhodou, ako hovoria tvorcovia, alebo vedia predpovedať budúcnosť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: unilad.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -