Vojnová dráma Greyhound s Tomom Hanksom nepôjde do kín. Kde ju uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Greyhound rovno na streamovaciu službu

Dráma Toma Hanksa Greyhound, ktorá sa zameriava na vojnové lode počas druhej svetovej vojny, nakoniec nepôjde do kín. Premiéru mala mať cez víkend počas dňa otcov. Namiesto toho ju diváci viac ako 100 krajín ale uvidia priamo na streamovacej službe Apple TV+. Dátum ešte nebol presne stanovený.

Napínavá bitka v Atlantiku

Film je založený na knižnej predlohe C.S.Forestera s názvom The Good Shepherd (Dobrý pastier). Zameriava sa na začiatok druhej svetovej vojny, kde uvidíme konvoj 37 spojeneckých lodí. Na čele jednej z nich, torpédoborca, stojí kapitán Ernest Krause, ktorého stvárni práve Hanks.

hanks_greyhound.0
Zdroj: theverge.com

Pri križovaní zradného severu v Atlantickom oceáne narazia na skupinu nacistických ponoriek, ktorá ich neľútostne prenasleduje. Bez akejkoľvek leteckej podpory musia odolávať nepriateľovi cez 5 dní, aby dali spojencom možnosť postúpiť a vyhrať vojnu.

Silná réžia aj scenár

Greyhound malo na starosti pre kiná štúdio Sony. O réžiu sa postaral Aaron Schneider. Ten nám v minulosti priniesol silnú drámu Až po hrob, ale s podobným žánrom rozhodne vie ako pracovať. Získal totiž Oscara za film Two Soldier, a to aj napriek jeho netradičnej stopáži do 40 minút.

Tom Hanks má tiež rozsiahle skúsenosti s drámou (čo nám mohol dokázať ako Forrest Gump, Stroskotanec či Sully) a tiež s vojnovými snímkami (Zachráňte vojaka Ryana, Kapitán Philips alebo Most špiónov). Preto si nielen zahrá hlavnú rolu vo filme, ale tiež sa postaral aj o jeho scenár.

greyhound-tom-hanks
Zdroj: nypost.com

Rozmanité herecké obsadenie

Herecké obsadenie doplnia Stephen Graham (naposledy sme ho mohli vidieť v životopisnom filme Rocketman, ale známe je predovšetkým vďaka Podfu(c)ku) alebo Rob Morgan (objavil sa v seriáloch Stranger Things aj Daredevil).

Medzi hercami sa nájde aj príslušníčka nežnejšieho pohlavia. Je ňou herečka nominovaná na Oscara, Elisabeth Shue. Nomináciu získala za film z roku 1996, Zanechať Las Vegas. V súčasnosti sa objavila v seriáli The Boys.

Ani ňou oceňované zoskupenie okolo filmu nekončí. Ako producent totiž figuruje Gary Goetzman, ktorý si odniesol už niekoľko cien Emmy (či už minisérie Pacifik alebo Prezidentské voľby).

Je preto o to väčšou škodou, že vojnovú drámu Greyhound neuvidíme na veľkom plátne, zvlášť teraz, keď sme sa dočkali otvárania kín. Lepšie by tam vynikli napínavé scény a herecké výkony. Musíme sa však prispôsobiť situácii a počkať si, kedy bude film dostupný na streame.

Chystali ste sa na film Greyhound do kina? Pozriete si ho aj online? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -