Ben Affleck chystá drámu z prostredia spoločnosti Nike. Chýbať nebude ani Matt Damon

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Ben Affleck chystá film o Nike

Ben Affleck si obuje tenisky Nike, teda aspoň v jeho novom chystanom filme. Drámu o jednej z najznámejších športových značiek bude nielen režírovať, ale si v nej zahrá aj jednu z hlavných úloh. Samozrejme pritom ale nemôže chýbať ani jeho dlhoročný spolupracovník, ktorým je Matt Damon.

Naposledy sme ich spolu mohli vidieť v historickej dráme Posledný súboj, ktorú priniesol Ridley Scott. Avšak za sebou majú už pozoruhodnú históriu. Objavili sa aj v reboote Jaya a Mlčanlivého Boba a s Kevinom Smithom pracovali aj na filmoch Hľadám Amy či Dogma. Ich najznámejšou spoluprácou je ale zrejme snímka Dobrý Will Hunting.

ben affleck matt damon
Zdroj: cinemablend.com

Predajca tenisiek zháňa legendu NBA

Teraz sa spolu zamerajú na príbeh známeho predajcu Sonnyho Vacara, ktorého si zahrá Damon. Affleck zase stvárni Steve Knighta, jedného zo zakladateľov spoločnosti Nike. Scenár k snímke napísal ešte v roku 2021 Alex Convery. Pôvodne ju nazval Air Jordan, nevie sa, či sa tento názov zachová. Avšak bol by veľmi trefný, nakoľko pôjde o snahu získať si legendu NBA.

Vaccaro je ostrieľaným predajcom športovej obuvi. Nike je v tom čase treťou najväčšou značkou topánok, avšak snaží sa vyšvihnúť ešte vyššie. Tak sa obchodník sústredí na jednu vec – snaží sa uzavrieť spoluprácu s Michaelom Jordanom.

sonny vaccaro michael jordan
Zdroj: basketballnews.com

Jordan bude mysterióznou postavou

Táto cesta ho zavedie k basketbalistovým rodičom (hlavne jeho dynamickej matke), ale aj bývalým trénerom, poradcom a samozrejme priateľom. Jordan pritom bude mystickou figúrou, ktorého meno sa bude nad filmom neustále vznášať, ale jeho samotného tam neuvidíme. Vaccaro sa k nemu dostáva iba tak, že oslavuje tých, ktorí sú mu blízki.

Vyzerá to tak, že pôjde o naozaj unikátny a originálny kúsok. Príbeh z polovice 80. rokov je navyše prvým projektom spoločnosti Skydance Sports, ktorú založil David Ellison. Snaží sa tak naviazať na úspech športových drám z posledných rokov, ktorými sú napríklad American Underdog či King Richard.

posledný súboj matt damon ben affleck
Zdroj: techthelead.com

Skutočné udalosti majú v drámach odohrané

Ben Affleck tu prispeje svojim kúskom o Nike. Tento herec už dokázal, že vie byť aj výborným scenáristom, za čo si odniesol aj Oscara. Vie aj režijne zachytiť príbehy založené na reálnych udalostiach, čo jednoznačne dokazuje filmom Argo (ktorý tiež vyhral Oscara za najlepší film v roku 2012). Damon zase výborne zvláda stvárňovať historické postavy, aj z posledného storočia. Dôkazom určite môže byť snímka Ford vs. Ferrari.

Ako sa vám pozdáva dráma z prostredia spoločnosti Nike, ktorú spolu pripravujú Ben Affleck a Matt Damon? Zaujal vás tento štýl filmu alebo to nie je nič pre vás? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -