Spider-Man 3 nás neprestáva prekvapovať. Objaví sa v ňom aj Doctor Strange. Akú úlohu zohrá?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vo filme Spider-Man 3 bude Doctor Strange

O treťom dobrodružstve pavúčieho muža z filmového vesmíru Marvelu dostávame v poslednom čase samé prekvapivé správy. Iba nedávno sme sa dozvedeli, že sa tam opäť objaví Electro, ktorého stvárni Jamie Foxx. Herec však už stihol prezradiť, že pôjde o odlišnú verziu. A teraz dostávame ďalšiu úžasnú novinu a to, že vo filme Spider-Man 3 sa objaví aj Doctor Strange.

Rolu najvyššieho čarodejníka si samozrejme zopakuje Benedict Cumberbatch. Ten dostáva onedlho tiež vlastné pokračovanie, ktoré bolo nazvané Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Už len samotným názvom nám evokuje, že budeme cestovať alternatívnymi vesmírmi a objaví sa myšlienka multiverza ako to z Marvelu poznáme.

doctor strange
Zdroj: Marvel

Čo máme čakať od tvorcov?

Toto potvrdili aj samotní tvorcovia, na čele ktorých stojí režisér Sam Raimi. Ten, ako si mnohí môžu pamätať, režíroval pôvodnú Spider-Man trilógiu, kde si hlavnú úlohu zahral Tobey Maguire. Jeho vstup do MCU a teraz aj fakt, že sa objaví ním vedená postava v Spider-Manovi, pekne uzatvára celý kruh.

Toto pokračovanie ale režíruje rovnako ako predošlú časť Jon Watts. Svoje role si logicky zopakuje nielen Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Tony Revolori a Jacob Batalon. Ako sme spomínali, k obsadeniu sa pridal aj Jamie Foxx, ktorý hral záporáka Electra už vo filme The Amazing Spider-Man 2.

Tom Holland Spider-Man 3
Zdroj: wegotthiscovered.com

Bude Peterovým novým mentorom?

Akú úlohu zohrá vo filme Spider-Man 3 Doctor Strange zatiaľ ešte nevieme. Mnohí fanúšikovia však už teraz hovoria o tom, že by sa mohol zhostiť úlohy nového Peterovho mentora. Otcovskú úlohu dovtedy zohrával Tony Stark ako Iron Man, s ktorým sme sa ale po konci Avengers: Endgame museli rozlúčiť.

Dáva samozrejme zmysel, aby Peter Parker aj naďalej potreboval oporu a akúsi podporu. Zvlášť teraz, keď sa stal hľadaným mužom. Veľký zmysel ale samozrejme dáva aj možnosť, že mág sa tam objaví kvôli tomu, aby budoval cestu k multiverzu. Toto by mohla byť aj cesta ako vysvetliť, že pavúčí hrdina odíde z MCU a pridá sa k vesmíru okolo postavy, ktorú buduje Sony.

Spider-Man 2 PS5
Zdroj: hdqwalls.com, pinterest.com

Budujú sa takto cesty v rámci MCU a Sony?

Pretože ak sa Sony a Marvel nedohodnú inak, toto by mal byť posledný MCU film, v ktorom Toma Hollanda uvidíme. Avšak dávalo by tiež zmysel ak by sa aj on recipročne objavil v pokračovaní Doctora Strangea. Ten vyjde neskôr ako tretí Spider-Man, ktorý je zatiaľ plánovaný na 17. decembra 2021.

Veci, ktoré sa vo filme stanú, by totiž mohli viesť a ovplyvňovať dej filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Zatiaľ však ide samozrejme iba o dohady a musíme si počkať na to, čo si pre nás tvorcovia nachystali. Či sa teda Doctor Strange ukáže ako morálna podpora mladého Petera alebo osoba, ktorá bude prepájať vesmíry, v každom prípade sme nadšení, že sa popri Spider-Manovi ukáže.

Čo hovoríte na správu, že vo filme Spider-Man 3 sa objaví aj Doctor Strange? Potešila vás? A akú úlohu si myslíte, že tam zohrá? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -