Reboot filmovej série Resident Evil prilákal hviezdu seriálu Gotham. Ktorú a koho si zahrá?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Resident Evil s hercom zo seriálu Gotham

Resident Evil začal ako videoherná séria ešte v roku 1996 na PlayStation. Odvtedy si cez viaceré konzoly získala mnoho titulov, pričom náš čaká už ôsme priame pokračovanie. Vďaka jej úspechu vznikol podľa nej aj film, ktorý režíroval W.S.Anderson a hlavnú úlohu Alice si v ňom zahrala Milla Jovovich. Ďalšie a ďalšie pokračovania však zničovali kvalitu značky a tak prišiel očakávaný a nutný reštart. Reboot série Resident Evil si získal ďalšieho herca, teraz zo seriálu Gotham.

Aj napriek prvotným zlým ohlasom sa režisér Johannes Roberts nevzdáva a pracuje na reboote, ktorý ohlásil v roku 2018. Avšak stále viac nás presviedča, že tento by mal stáť viac zato. V prvom rade sa má zamerať reálne viac na centrálny príbeh z hry, čo samotné je už vylepšením oproti Andersonovým filmom. Presviedča nás aj kvalitným obsadením hercov, keďže Claire Redfield bude hrať Kaya Scodelario (Labyrint: Útek) a úlohy Jill Valentine sa zhostí Hannah John-Kamen (Ant-Man a Wasp).

resident evil reboot
Zdroj: cbr.com

Muž zákona v oboch prípadoch

A teraz nám oznámili ďalší príspevok k kereckému obsadeniu. Podľa portálu Deadline sa k obsadeniu Resident Evil pridáva Donal Logue, ktorý predtým hral v seriáli Gotham. Detektívka z prostredia tohto mesta, v ktorom vyrastá mladý Bruce Wayne, ho predstavila ako ako Harveyho Bullocka. Je tam detektívom, ktorý pracuje s gothamskom políciou a kvôli viacerým okolnostiam sa k nej neskôr pridá.

Aj v chystanej adaptácii by si mal zahrať príslušníka polície. A to rovno jej šéfa. Priaznivejší fanúšikovia už zrejme vedia, že ide o hlavu zákona v Raccoon City, náčelníka Ironsa. A rovnako vedia aj to, že tento človek má ďaleko od poriadneho, slušného a vysporiadaného muža zákona. Práve naopak, má skazenú povahu a nechá sa ľahko podplatiť. Mimo iného samotnou Umbrellou (čo je spoločnosť, ktorá môže práve za šírenie zombie vírusu).

bullock irons
Zdroj: screenrant.com

Veľmi odlišné charaktery

Toto nie sú však jeho najhoršie vlastnosti. Po tom, čo bolo jeho mesto zničené, sa totálne zrútil a odvtedy nemá problém chladnokrvne zabíjať ľudí. Je preto celkom ironické, že herec stvárňuje dve takto odlišné postavy. Na jednej strane v Gothame niekoho, kto životy ľudí ochraňuje, na druhej toho, kto ich berie. Harvey je odvážny a stojí si za svojimi ideálmi, Irons je zanedbaný a skazený. Bude zaujímavé sledovať Loguea zhostiť sa takejto opačnej charakterovej postavy.

Aké postavenie však bude mať v chystanom reboote Irons ešte nevieme, zatiaľ bola potvrdená len jeho postava. Ale ak sa má odohrávať v Raccoon City, tak predpokladáme, že by mal zaujať rovnakú pozíciu. Ale dalo by sa povedať, že vždy, keď nám odhalia nejaký malý detail, tak to v nás vyvolá len ďalšie otázky. A to je to správne navnadzovanie. Pridajte si k tomu ešte obsadenie, ktoré Robert dáva dohromady a vyzerá to tak, že reštart Resident Evil série nás chce zastihnúť vo veľkom.

Čo hovoríte na to, že do rebootu Resident Evil bol obsadený herec zo seriálu Gotham a stvárni tam značne odlišnú postavu? Myslíte si, že to dostatočne zvládne? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -