Bude tretia séria The Boys kopírovať dej marvelovky Captain America: Občianska vojna?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tretia séria The Boys ako paródia marvelovky Občianska vojna?

Druhá séria tohto pomerne netradičného, veľmi explicitného a hlavne vtipného seriálu o superhrdinoch sa skončila skutočne zaujímavo. Zamotala nám deje veľmi chytrým spôsobom a naladila nás na to, čo ešte len príde. Bude však nasledujúca séria The Boys kopírovať dej filmu Občianska vojna, tretieho vstupu Captaina Americu do MCU?

Seriál doteraz parodoval hlavne DC a nielen ich filmový vesmír. Homelander je úplne do očí bijúcim zosmiešnením Supermana, The Deep je lacná verzia Aquamana a tak ďalej a tak ďalej. Povedali si ale teraz tvorcovia tejto nenapodobiteľnej šou podľa rovnako originálneho komiksu, že je čas siahnuť aj do konkurenčného vesmíru? Trúfnu si na behemota akým je Marvel?

druhá séria seriálu The Boys
Zdroj: hdqwalls.com

Koniec druhej série zamiešal karty

Udalosti, ktoré zanechali všetky skupiny na konci druhej série The Boys, sú pomerne nestále. Sedmička v podstate neexistuje v podobe, v akej fungovala doteraz. Homelander ju musel kvôli viacerým premysleným ťahom (aj od Queen Meave) opustiť (ale veľkolepo). A navyše tu figuruje jeho syn, ktorý si vytvoril konečne dobré puto s Billy Butcherom. A-Train bol prizvaný naspäť. Stormfront bola nielen odhalená, ale aj porazená.

No a najviac kritické je to v samotnej bande. Tú neopustil nikto iný ako Hughie, ktorý v predošlých dvoch sériách vytváral dynamiku v celej skupine. Aj keď už v minulosti vyjadril nesúhlas s Butcherovými postupmi, teraz je to oveľa vážnejšie. Zvolil si v podstate novú stranu, keď sa pripojil k Victorii Neuman a jej hnutiu proti superhrdinom. Znanemá to teda, že by vo svojej snahe „urobiť správnu“ vec išiel aj proti svojej milovanej Starlight?

the boys stormfront homelander
Zdroj: screenrant.com

The Boys a ich vlastná občianska vojna

Vyzerá to tak, že sa v The Boys chystá občianska vojna. Áno, nebude to veľký súboj na otvorenej ploche (letisku) medzi dvomi rozličnými skupinami, ale bude sa rozhodne bojovať. To, že sa rozhodol Hughie za Butcherovým chrbtom rozhodne nepridá tomuto temperamentnému Britovi na nálade. Je totiž len malá šanca, že by mala aj Victoria záujem o to, aby so svojou bandou pokračoval.

A žeby sa nechal aj on narekrutovať k nej? Zamyslite sa znovu nad jeho spôsobom riešenia problémov a dodržiavania pravidiel. Je skôr zástancom, že mimo-normálne aktivity si vyžadujú aj mimo-legálne riešenia. A to ešte nehovoríme o tom, že v skupine sa nachádza jedna osoba, ktorá ma tiež špeciálne schopnosti, Kimiko. Ak má teda Neumanovej skupina zakročiť proti všetkým superhrdinom, tak nie práve aj proti nej?

victoria neuman
Zdroj: tvinsider.com

Ale na druhej strane, videli sme, čo ona sama dokáže. Za jej činmi sa skrývajú neobjavené motívy, ktoré zrejme ešte len uvidíme. Avšak s Homelanderovým pádom by sa jej kancelária superhrdinských afér mohla stať ešte viac prominentnou. Čo by prípadne ohrozovalo ďalších členov The Seven. A ako sme už spomínali, medzi nimi aj Hughiem viac ako obľúbenú Starlight.

Sú podobné myšlienky čisto náhodné?

Tá sa tiež nebála ísť v minulosti proti zákonu a systému, tak by v tom nemala problém ani teraz. Je schopná spraviť všetko preto, aby sa ochránila, ako sme už mali možnosť vidieť. Mohlo by to však zahŕňať aj jej nepravdepodobné spojencestvo s Butcherom, keď zistia, že ich Hughie zradil? A nepripomína vám to takto isté prototypy? Hughie je traumatizovaný stratou niekoho blízkeho a tak si chce presadiť svoju ideológiu a Butcher je silný nielen fyzicky, ale aj v svojej myšlienke, že regulácia v akejkoľvek podobe je zlá? Iron Man a Captain America?

The Boys
Zdroj: metro.co.uk

Ale zase tu sa musíme trochu vrátiť k tomu, čo už vieme. Captaina by mohol parodovať niekto iný. Podľa skorších informácií sa k hereckému obsadeniu pre tretiu sériu pridá Jensen Ackles. A už vieme aj to, že stvárni hrdinu s názvom Soldier Boy. Ten je vlastnou (aj keď značne temnejšou) verziou Captaina Americu tohto vesmíru. Tak ešte máte pocit, že by sa The Boys nesnažili sparodovať marvelovku Občianska vojna?

Myslíte si, že všetky tieto prvky sú náhoda, alebo chce skutočne tretia séria The Boys parodovať film Captain America: Občianska vojna od Marvelu? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -