Nové Akty X sú v príprave. Na starosť ich dostal režisér Black Panthera

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nové Akty X v príprave

Chris Carter, ktorý priniesol agentov Muldera a Scullyovú na obrazovky už v roku 1995, hovorí o návrate už nejaký čas. V roku 2016 vrátil Davida Duchovneho a Gillian Anderson do týchto úloh na krátky čas. Vznikla 10. séria so šiestimi časťami. Odvtedy sa o opätovnom vstupe hovorilo viackrát, plány sa však nerealizovali. Teraz však opäť potvrdil, že prídu nové Akty X, avšak s novým tvorcom.

Podobným prípadom bol aj plánovaný kreslený seriál. V roku 2020 nám oznámili, že príde spin-off, ktorý má niesť názov Akty X: Albuquerque. Zamerať sa má na úplne inú kanceláriu agentov, ktorí vyšetrujú prípady tak bizarné, že sa nimi hlavná dvojica nemieni zapodievať.

animované akty x
Zdroj: screenrant.com

Agenti s bizarnými prípadmi neprídu

Malo teda ísť o akúsi béčkovú skupinu a údajné stretnutia mali byť skutočne šialené. Pripojení boli aj tvorcovia Rocky Russo a Jeremy Sosenko, ktorí sľubovali, že komediálna rovina dokáže aj v tomto fungovať. Z neznámych dôvodov sa však s ním už nepočíta.

Prezradil to samotný Carter, ktorý v poslednej dobe poskytuje viacero rozhovorov. Tento fakt potvrdil pre portál TVLine. Spoločnosť Fox, pod ktorú mal spadať, komentár zatiaľ ešte neposkytla. Fanúšikovia však nemusia ešte vešať hlavy, pretože je v príprave úplne iný seriál.

The X-Files | History, Premise, Cast, & Facts | Britannica
Zdroj: encyclopediabritannica.co.uk

Nová skupina s rozmanitým obsadením

To zase autor potvrdil v rozhovore pre šou od CBC On the Coast With Gloria Macarenko. V nej povedal nasledovné:

„Teraz som hovoril s jedným mladým mužom – Ryanom Cooglerom. Preberie opraty Aktov X s rozmanitým obsadením. Svoj podiel na tejto práci si určite zaslúžil, pretože sme pokryli tak veľkú časť…“.

Objavia sa ešte Mulder a Scullyová?

Novú sériu (či spin-off) tak povedie režisér známy pre filmy Black Panther alebo prvého Creeda. Ďalšie detaily o novom projekte žiaľ ešte známe nie sú. S Foxom Mulderom a Danou Scallyovou sa údajne nepočíta, čo môže poskytnúť nové možnosti a smery, ktorými sa uberať. Nejeden divák by sa však bol určite rád, ak by sa objavili aspoň na malú chvíľu.

Čo hovoríte na to, že má nové Akty X viesť Ryan Coogler? Je vám ľúto, že bol animovaný seriál zrušený? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -