Florence Pugh bude hlavnou hviezdou seriálu Na východ od raja na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Florence Pugh v seriáli Na východ od raja

Klasická novela Johna Steinbecka dostane nové spracovanie na Netflixe. Adaptáciu si zobrala na starosť Zoe Kazan, herečka ocenená Emmy a scenáristka. Avšak Florence Pugh bude hlavnou hviezdou v seriáli Na východ od raja. Pripíjajú sa aj ďalšie produkčné spoločnosti a projekt je v skorej fáze vývoja.

Pôvodný román vyšiel ešte v roku 1952. Podľa mnohých knižných milovníkov ide o magnus opus, najlepšie dielo tohto autora. Rozpráva o troch generáciách rodín Traskovcov a Hamiltonovcov a ich vzťahoch. Sústredí sa tak na traumy a ich nápravu, lásku a zradu a kontrast medzi životom plným povinností a voľnomyšlienkárstvom.

zoe kazan florence pugh
Zdroj: ew.com

Sociálny odraz doby aj biblické motívy

Navyše necháva jednotlivé rody čeliť aktuálnym historickým udalostiam, do ktorých príbeh zaradil. Cítiť je sociálna nevyrovnanosť a následky Veľkej hospodárskej krízy. Ide aj o voľné prerozprávanie príbehu o Kainovi a Abélovi. To ale nie je žiadnym prekvapením, keď autor do všetkých svojich prác zakomponovával aj biblické motívy.

Prvé spracovanie pre veľké plátno prišlo už v roku 1955. Priniesol ho režisér Elia Kazan. A ak vidíte podobnosť jeho priezviska a aktuálnej tvorkyne, nie je to náhoda – ide o jeho vnučku. Zaujímavosťou môže byť, že snímka priniesla slávu teraz už ikonickému Jamescovi Deanovi, išlo o jeho prvú rolu.

na východ od raja james dean
Zdroj: imdb.com

Z antihrdinky hlavná postava

Získala si aj niekoľko zlatých sošiek. Jednu si odniesla aj Jo Van Fleet za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Stvárnila postavu Cathy Ames, ktorá je v príbehu vnímaná nie ako nutne záporná postava, ale ako akási antihrdinka. A práve túto rolu prevezme herečka známa z filmov Slnovrat či ako postava Yeleny Belovej z filmu Black Widow a seriálu Hawkeye.

Pre Florence Pugh samozrejme nie je Na východ od raja jediným chystaným projektom. Objaviť sa má po boku Harryho Stylesa v trileri Don’t Worry Darling, v sci-fi veľkofilme Duna: Časť 2 aj v historickej dráme Oppenheimer z tvorby Christophera Nolana. Aj tak si našla miesto v kalendári na seriálovú verziu tohto románu.

cathy ames
Cathy Ames vo filme z roku 1955; Zdroj: pinterest.com

Našla si čas pre vysnívaný projekt Zoe Kazan

Zrejme to bolo aj z veľkého pričinenia Zoe Kazan. Ta tvrdí, že adaptácia knihy je pre ňu splneným snom, pretože sa do nej zamilovala už ako tínedžerka. Avšak podľa nej antihrdinka Cathy potrebuje viac prejavu a preto z nej spraví hlavnú postavu. A podľa nej je Florence vysnívanou Cathy, nikto by ju nedokázal stvárniť strhujúcejšie ako ona.

Pre Kazan pôjde o prvý seriál, ale rozhodne sa nedá povedať, že by s tvorbou skúsenosti nemala. Scenáre napísala k filmom Ruby Sparks alebo Wildlife. Ona sama si zahrala v seriáli Oliver Kitteridge za čo získala ocenenia. Uvidíme, či si rolu zoberie aj v chystanom projekte. Tiež budeme čakať na ohlásenie obsadenia ostatných postáv.

Ako sa vám pozdáva, že si Florence Pugh zahrá hlavnú rolu v seriáli Na východ od raja? Poznáte túto knihu a máte ju načítanú? Čo hovoríte na zmenu hlavnej postavy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -