Producent vydáva o filme Indiana Jones 5 odvážne prehlásenie. Dostaneme najlepšie pokračovanie?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Producent o filme Indiana Jones 5

Dobrodružstvá Harrisona Forda ako najznámejšieho filmového archeológa sa pomaly blížia ku koncu. Na štvrté pokračovanie filmov čakáme už istý čas (neverili by ste, bude to už 14 rokov). A teraz sa snaží Frank Marshall, producent filmu Indiana Jones 5, na titul ešte viac navnadiť. To značne odvážnym prehlásením.

Je to tak, ako tvrdíme, štvrtý film, ktorý mal podtitul Kráľovstvo krištáľovej lebky, sme dostali ešte v roku 2008. Pôvodne veľký komerčný hit (veď bodaj by nie, keď ten sme dostali 19 rokov po treťom filme) ale vystriedalo sklamanie fanúšikov. Zápletka sa im zdala až príliš pritiahnutá za vlasy a kladné emócie postupne chladli.

Indiana Jones 5
Zdroj: slashfilm.com

Dlhá cesta k piatej časti

Odvtedy sa udialo niekoľko zmien. Disney odkúpilo Lucasfilm a následne im boli od spoločnosti Paramount predané aj práva na túto značku. Preto ešte v roku 2016 oznámili, že dostaneme piatu časť Indieho. Nakoľko sa ale sústreďujú na svoj rozrastajúci sa Star Wars svet, tento projekt pre nich nebol prioritou.

Preto sa produkcia rozbehla až v roku 2019. Na režisérsku stoličku neposadili Stevena Spielberga, ako vo filmoch predtým, ale Jamesa Mangolda. Ten zahviezdil filmami ako Logan: Wolverine či Le Mans ’66. Nakrúcanie ale muselo byť kvôli pandémii prerušené a znovu začalo až počas júna 2021 (a skončilo vo februári tohto roku).

indiana jones 5
Zdroj: opentapes.org

Vyzdvihuje scenáre a úžasný príbeh

Mangolda pri ňom sprevádza po Le Mans aj osoba scenáristu, a to John Henry-Butterworth. Skript napísal aj so svojím bratom Jezom. Nezmenený ale zostáva producent filmov, Frank Marshall. Napísané scenáre absolútne vyzdvihuje. A v nedávnom rozhovore pre portál A.frame vydal nasledovné odvážne prehlásenie:

„Je to úžasný príbeh pre úžasnú postavu a ohľadom tohto filmu budete veľmi šťastní. Je to všetko, čo si myslím, že každý chce od filmu s Indiana Jonesom.“

Vie to sľúbiť alebo ide o marketing?

Môže sa však stať, že producent takto láka na film Indiana Jones 5 divákov po zmienenom prijatí Krištáľovej lebky. Podobne ako to bolo pri predošlej časti, marketing okolo filmu je zahalený závojom tajomstva. O deji v podstate nič nevieme, iba to, že bude súvisieť aj s vesmírnymi pretekmi.

Ďalej je známe, že Ford tu fedoru zavesí na klinec a je to jeho posledný vstup ako postavy do série. Nevieme ani, či bude mať nasledovníka a bude preobsadený, alebo nie. Avšak vieme aspoň niečo z ďalšieho obsadenia. Posledným zatiaľ zverejneným hereckým menom bol Thomas Kretschmann.

Mads Mikkelsen Indiana Jones postava
Zdroj: joblo.com

Herecké obsadenie je však fantastické

Predtým známi herci a herečky sú Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Mads Mikkelsen, Shaunette Renée Wilson, Toby Jones a Boyd Holbrook. Nakrúcanie prebiehalo na Britských ostrovoch v Anglicku aj Škótsku, v Taliansku aj Maroku. Premiéra piateho Indyho by nás mala čakať 30. júna 2023.

Myslíte si, že sa snaží producent slovami o filme Indiana Jones 5 iba nalákať divákov alebo skutočne dostaneme všetko, čo od filmu s hrdinom chceme? Dajte nám vedieť názor v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -