Indiana Jones 5 je natočený! Kedy nás čaká premiéra?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Indiana Jones 5 je natočený

Indiana Jones 5 bol po viacerých odkladoch konečne natočený. Zdieľal to na svojom Twitteri producent chystanej snímky, Frank Marshall. V jednoduchom príspevku iba oznámil, že nakrúcanie skončilo. Našťastie nám ale oznámili aj dátum premiéry a tak vieme, kedy sa posledného dobrodružstva Harrisona Forda ako Indyho dočkáme. A že to trvalo!

Rozhodnutie o tom, že bude aj piaty diel, padlo iba krátko po premiérach toho štvrtého. Avšak Indiana Jones a Kráľovstvo kryštálovej lebky bolo vydané ešte v roku 2008. Vlastník značky Lucasfilm poveril Davida Koeppa (Jurský park), aby napísal scenár. Jeho verzia sa im však nepozdávala a tak nebol realizovaný.

Reálne začali až v 2020

Ďalší nápad prišiel v roku 2012, kedy žezlo v spoločnosti po Georgeovi Lucasovi prebrala Kathleen Kennedy. Tu mal film vytvoriť Jonathan Kasdan, avšak štúdio sa rozhodlo nakoniec radšej zamerať na nové Hviezdne vojny. Kasdan neskôr pre nich napísal scenár k filmu Solo: A Star Wars Story.

Steven Spielberg sa réžie celé roky nechytal, až sa v roku 2020 rozhodol, že ju prenechá mladšiemu tvorcovi. Dal ju na starosti Jamesovi Mangoldovi, ktorý priniesol film ako Logan alebo Le Mans ’66. Rozhodol sa aj pre vytvorenie scenára, spolupracoval na ňom ale s autormi, ktorí vytvorili aj jeho film o súperení Forda a Ferrariho. Sú to Jaz a John-Henry Butterworth.

indiana jones 5 natáčanie
Zdroj: dailymail.co.uk

Ani začiatok nakrúcania nebol ľahký

Nakrúcať sa začalo konečne v júni minulého roku. Samozrejme bola produkcia značne spomalená kvôli ešte stále prebiehajúcej pandémii. Aby toho však nebolo málo, iba po pár týždňoch si Ford natoľko zranil rameno, že poriadne nemohol pokračovať až do októbra. Toto posunulo vydanie filmu až o celý rok.

Nie je známe, na čo sa zameria príbeh, ale je jasné, že dobrodruh bude opäť cestovať po celom svete. Natáčalo sa na Britských ostrovoch v Anglicku aj Škótsku, v Taliansku aj Maroku. Nevieme, čo nás čaká, ale predpokladá sa, že Harrison Ford po filme Indiana Jones 5 posunie štafetu inému hľadačovi (alebo hľadačke) pokladov.

Mads Mikkelsen Indiana Jones postava
Zdroj: joblo.com

Výborné herecké obsadenie

Okrem herca v hlavnej roli sú pre film potvrdení aj Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Thomas KretschmannBoyd Holbrook, Shaunette Renée WilsonToby Jones alebo dokonca Antonio Banderas. Na to, ako bude musieť Indy prekonávať problémy studenej vojny či cestovať popri vesmírnych pretekoch, sa budeme môcť pozrieť v kinách 30. júna 2023.

Tešíte sa na piaty film s Indiana Jonesom? Kto si myslíte, že by sa mohol stať novým Indym? Čo očakávate od príbehu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -