Pokémon: Boli predstavené hry 9. generácie – Scarlet a Violet! Spoznali sme i štartovacích pokémonov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokémon Scarlet a Violet

Znie to síce neuveriteľne, ale prvá generácia Pokémon hier s názvami Red a Blue bola vydaná pred 26 rokmi. Pri príležitosti oslavy tohto výročia sa The Pokémon Company rozhodla predstaviť už 9. generáciu týchto hier. Samozrejme, opäť prichádzajú v dvojici a tak hráčov čaká Pokémon Scarlet a Pokémon Violet.

Predstavenie trvalo necelú štvrť hodinku, ale počas nej dokázali priniesť dostatok informácií. Zverejnili počas toho trojminútové video, kde v podobe krátkeho filmu vidíme predstavený svet, v ktorom sa budú odohrávať. Vidíme kombináciu miest aj prírody, tu tvorcovia sľubujú novú pokrok – hráči budú môcť preskúmavať bohatý otvorený svet.

Predstavení aj štartovací pokémoni

Mestá sa budú striedať s divočinou, ktorá nemá hraníc. Takto dostaneme pokémonov v tomto regióne vo vzduchu, v moriach, v lesoch, ale aj v uliciach. Rozľahlý svet, kde môžete chytať tieto príšerky, má byť jednoducho zábavka, ktorú si užije každá generácia.

Samozrejmosťou je aj predstavenie štartovacích pokémonov. Tu máte ako vždy na výber z troch, ale iba jeden môže byť vaším spoločníkom. Je tu mačkovito vyzerajúci trávnatý pokémon s menom Sprigatito, ohnivý krokodíl(ik) menom Fuecoco a kačka s klobúčikom Quaxly, ktorá je samozrejme vodným typom.

pokemon-scarlet-violet-starters
Zdroj: gamerant.com

Rozdiely medzi Scarlet a Violet

Medzi Scarlet a Violet majú byť rozdiely aj vo výbere postavy, za ktorú hráte. Podľa toho sa má meniť jej charakter a oblečenie, ktoré na sebe má. Dvojica hier má prísť na Nintendo Switch ešte v roku 2022, dátum však neupresnili. Uviedli iba „neskôr v tomto roku“.

The Pokémon Company má za sebou dosť pilný rok. Počas novembra vydali remake obľúbených hier na Nintendo DS – Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining PearlIba krátko po tom, v januári, nasledovala hra Pokémon Legends: Arceus, ktorá bola u nich v príprave dlhší čas. Hráčov privádza do regiónu Sinnoh a ponúka rozľahlý otvorený svet a viacero RPG prvkov.

pokémon scarlet violet
Zdroj: pockettactics.com

Na Switch tento rok

Tohtoročný Pokémon Day teda priniesol oznámenie hier 9. generácie. Pokémon Scarlet a Violet ponúka rozmanité areály a predstaví celú sadu nových pokémonov. Troch z nich už poznáme a tak zostávame čakať na predstavenie ďalších. Rovnako tak aj na zverejnenie dátumu vydania na Switch.

Ste fanúšikmi Pokémon hier? Siahnete po vydaní aj po tejto dvojici titulov? Ktorého štartovacieho pokémona by ste si vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: nintendolife.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -