Stalo sa absolútne nečakané, tieto slávne hry si zahráte už aj cez Netflix

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

GTA hry cez Netflix?

Hranie GTA cez Netflix sa môže zdať ako bizarná správa, avšak onedlho sa to stane skutočnosťou. Krátko po polovici októbra sme informovali, že sa streamovacia služba snaží o uzavretie dohody s herným vývojárom Rockstar Games. Teraz sami na svojej podstránke About Netflix informujú, čo z tejto spolupráce vzišlo. Titul v úvode hlása: Tri ikonické lokácie, tri epické príbehy.

Platforma, ktorú môžeme poznať pre neustále sa rozširujúcu ponuku filmov a seriálov, začala v novembri 2021 pozerať aj po hernom obsahu. Vtedy pribudlo prvých 5 titulov na mobilné telefóny, dnes ich knižnica tvorí už cez 80 kúskov. Počas posledného mesiaca dala spoločnosť jasne najavo, že to aj s hrami myslia vážne. Ich výkonný riaditeľ Greg Peter na kvartálnom zhrnutí hovoril o dôležitosti tejto sekcie pre biznis, pričom zdôraznil nutnosť aj veľkých titulov.

Veľká herná značka pribudne na streamovaciu službu už onedlho. O pol mesiaca dostanú používatelia plne k dispozícii Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Ide o pred dvoma rokmi vydaný remaster mimoriadne populárnej trojice hier – Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Netflix
Zdroj: Netflix

Remasterovaná trilógia na streamovacej službe

Každá z trojice hier bude prispôsobená pre hranie na mobilnom telefóne. Predplatitelia Netflixu si ich budú môcť jednoducho stiahnuť cez App Store pre Apple zariadenia, Google Play pre Androidy alebo jednoducho aplikáciu Netflixu v mobile. Služba navyše pripomína, čo od titulov čakať, týmito popismi:

  • Grand Theft Auto III – The Definitive Edition: Vitajte v Liberty City. Tam, kde to všetko začalo. S masívnym a rozmanitým otvoreným svetom, divokým výberom postáv z každej vrstvy života a slobodou objavovať podľa svojej vôle. GTA III dáva temný, pútavý, ale neľútostný svet zločinu ku končekov vašich prstov.
  • Grand Theft Auto: Vice City – The Definitive Edition: Vitajte v 80. rokoch. V dekáde veľkých účesov a pastelových oblekov prichádza príbeh muža, ktorý sa vyšplhal na vrchol kriminálnej pyramídy. GTA sa vracia s Tommym Vercettim a jeho príbehom o zrade a pomste – v neónmi presiaknutom tropickom meste, ktorý preteká cez okraj možnosťami.
  • Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition: Skoré 90. roky. Keď pár policajtov na neho hodí vraždu, Carl „CJ“ Johnson musí podniknúť cestu, ktorá ho zoberie naprieč celým štátom San Andreas, aby zachránil svoju rodinu a prevzal kontrolu nad ulicami.

Skvelý krok pre streamera aj hernú spoločnosť

Tri GTA hry prídu na Netflix už 14. decembra. Ide o skvelú správu pre hráčov, ktorí sú zároveň predplatiteľmi služby. Budú si môcť trilógiu zahrať úplne zdarma, pre porovnanie – pri vydaní bola jej cenovka 59,99 €, dnes sa pohybuje v rozmedzí 21 až 32 €, v závislosti od verzie. Zároveň ide aj pre skvelý krok pre Rockstar – s plánovaným oznámením GTA 6 ešte viac navnadia svojich priaznivcov.

Ako sa vám pozdáva myšlienka, že Grand Theft Auto už budeme môcť hrať aj cez Netflix? Siahnete po trilógii aj takýmto spôsobom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: about.netflix.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -