Netflix prináša nádherný trailer na seriál „Svetlo, ktoré nevidíme“ s neobyčajnými príbehmi z 2. svetovej vojny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Svetlo, ktoré nevidíme

Netflix prináša trailer na seriál Svetlo, ktoré nevidíme. Miniséria bude pozostávať zo štyroch dielov, ktoré sľubujú epický príbeh netradičných hrdinov snažiacich sa prežiť hrôzy 2. svetovej vojny. Ukážka nám dokazuje, že bude podobne citlivým, krásnym, poetickým a silným ako jeho predloha, rovnomenná kniha od Anthonyho Doerra, ktorá vyhrala Pulitzerovu cenu.

Príbeh začína slepým francúzskym dievčaťom menom Marie-Laurie (v ktorej úlohe nám služba predstavuje Arie Miu Loberti) a jej otca Daniela (Mark Ruffalo). Ten je zámočníkom v parížskom múzeu a keď Nemci obsadia toto mesto, musí uniknúť aj s ich najvzácnejším diamantom. Chce ho získať nekompromisný dôstojník gestapa, aby obohatil jeho ríšu.

Útek pred režimom a snaha zničenia odboja

Pred nacistami utečú do talianskeho mestečka St. Malo, kde Mariin strýko vysiela utajené signály ako podporu odboja. V rovnakom čase prichádza do tohto kedysi idylického prímorského mestečka aj Werner (Louis Hoffman), osirený mladík s geniálnym nadaním na inžinierstvo. Práve preto bol povereným Hitlerovým režimom, aby zastavil nelegálne vysielania a vystopoval rebelov.

Na pozadí hrôz a deštrukcie, ktoré prináša vojna, tak môžeme vidieť morálnosť konania postáv a dôležitosť ľudských spojení. Vidíme, že štyri diely pokryjú nielen dobre sa rozvíjajúci dej, ale aj dôležité témy počas tak náročného obdobia. Na Netflixe si ich budeme môcť pozrieť 2. novembra 2023.

svetlo, ktoré nevidíme
Zdroj: hollywoodreporter.com

Dôležitosť ľudských stretnutí

Réžiu minisérie dostal na starosť Shawn Levy, ktorého môžeme poznať ako autora Noci v múzeu či Projektu Adam. Scenár k nemu z knižnej podoby prepracoval Steven Knight, ktorý vytvoril príbehy pre filmy Siedmy syn, Ťah pešiakom, Dievča v pavúčej sieti, Serenity alebo Spencer. Adaptácie kníh aj strhujúce drámy tak jednoznačne zvláda.

Okrem spomenutých hercov si tu zahrajú aj Lars Eidinger, Marion Bailey a v hosťujúcej úlohe môžeme vidieť (a na krátky moment aj v ukážke) Hugha Laurieho. Adaptáciu knihy, ktorá sa od roku 2014 držala 200 týždňov na vrchole rebríčka New York Times a silný príbeh o hľadaní nádeje, dostaneme na Netflixe na jeseň.

Zaujal aj vás svojou poetickosťou a krásou v náročných časoch trailer na Svetlo, ktoré nevidíme? Pozriete si drámu z 2. svetovej vojny o neobyčajných príbehoch a stretnutiach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -