Pokračovanie Godzilla vs. Kong dostáva názov, v ukážke nás navnaďujú na nového kráľa monštier

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokračovanie Godzilla vs. Kong má názov

MonsterVerse pokračuje! Hlásia prvé slová vo videu, ktoré na svojom YouTube kanáli zverejnila spoločnosť Legendary Pictures. Odhaľuje sa v ňom nielen nová hrozba, ktorej budú musieť obaja Titáni čeliť, ale aj dátum vydania a čo je najlepšie – pre pokračovanie filmu Godzila vs. Kong spoznávame oficiálny názov.

Titul nového filmu, ktorý príde do kín 15. marca 2024, mení aj dôležitý aspekt. Medzi plazom s atómovým dychom a obrovskou opicou chýba verzus, čím nám ukazujú, že tentoraz nebudú súpermi. Celý názov znie Godzilla x Kong: The New Empire a už predtým sme dostali niekoľko náznakov, čo by týmto novým impériom mohlo byť.

Nový kráľ Dutej Zeme

Predošlý film, ktorý prišiel predminulý rok, nám predstavil Dutú Zem, miesto, odkiaľ pochádzajú všetci Titáni. Počas augusta minulého roka boli odhalené fotky z nakrúcania, kde sa nachádzala klapka so slovom ORIGINS, teda Pôvody. Teraz síce vidíme, že išlo o pracovný názov, vieme si však z neho niečo zobrať.

Ukážka nám totiž odhaľuje monštrum sediace na tróne, pred ktorým sa nachádza hromada kostí a lebky jasne indikujúce Godzillu a King Konga. Aj odhalenie časti tváre len dokazuje, že pôjde o opicu – tým pádom by mohol byť niektorým z mocných predkov Konga. Je však zároveň novým kráľom akejsi ríše, ktorá by mohla byť súčasťou Dutej Zeme.

kong godzilla
Zdroj: bloody-digusting.com

Ponoríme sa hlbšie do histórie a mýtov

Aj popis pod videom hovorí, že všemocný Kong a obávaná Godzilla budú musieť spoločne čeliť kolosálnej neobjavenej hrozbe skrývajúcej sa vo vnútri nášho sveta. Ohrozená bude ich existencia a aj tá naša, zároveň sa však ponoríme hlbšie do histórie týchto Titánov, ich pôvodov, od tajomného Ostrovu lebiek ďalej. Odkryjeme mýty a bitky, ktoré ich pomohli spojiť s ľudskom rasou naveky.

Skutočne, tieto filmy nie sú len o prastarých monštrách, ale dôležitosť prikladajú aj ľudským postavám. Tak bolo potvrdené, že sa vrátia Rebecca Hall ako doktorka Ilene Andrews, Brian Tyree Henry ako Bernie Hayer aj Kaylee Hottle ako Jia. Návrat je aj na pozícii režiséra, ktorú opäť zastáva Adam Wingard. Naopak, novými tvárami budú Dan Stevens, Fala Chen a Rachel House.

Páči sa vám, že Godzilla vs. Kong pre pokračovanie mení svoj názov na Godzilla x Kong? Ako hodnotíte jeho podtitul The New Empire, ktorý odkazuje na nového vládcu Dutej Zeme? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -