Na Disney+ príde seriál King Kong. Ešte prekvapivejšie je, že ho pripraví James Wan

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál King Kong od Jamesa Wana

Ikonická monštruózna opica, ktorá dostala nejedno spracovanie, sa teraz vráti v novej podobe. Na Disney+ totiž mieri seriál King Kong. Ešte prekvapivejšie je, že ho pripraví James Wan, ktorý je doma predovšetkým v hororovom žánri. Pochádzajú od neho snímky V zajatí démonov či Vtelenie zla. Avšak netreba ho samozrejme škatuľkovať, priniesol napríklad aj Aquamana.

Samotná postava vznikla ešte v roku 1933 ako jedno z veľkých monštier tej doby. Na filmové plátno ho prvý raz priviedol Merian C. Cooper. Tiež sa postaral aj o takmer okamžité pokračovanie s názvom Son of Kong. Zrejme netreba uvádzať, na ktorú postavu sa zameral.

King Kong
Zdroj: imdb.com

Od klasického monštra k MonsterVerse

Práva na opičiaka vlastnil až do roku 1976. Odvtedy mohli vznikať iné filmové spracovania, pričom v tom roku prišlo tiež jedno veľmi dobre známe. Diváci vždy ľahko rozpoznajú aj verziu, ktorú v roku 2005 vytvoril Peter Jackson. Za posledných 5 rokov sa stal veľkým hráčom vo filmovom svete, ktorý je od spoločností Warner Bros. a Legendary Pictures.

Takto sa objavil v roku 2017 vo filme Kong: Ostrov lebiek. Následne si vo filme z minulého roka zmeral sily s iným titánom a to dobre známym atómovým jašterom – Godzillou. Pokračovanie Godzilla vs. Kong už sa nakrúca a mala by odhaliť aj viac z minulosti, odkiaľ tieto príšery pochádzajú.

Godzilla vs Kong
Zdroj: hdqwalls.com

Apple s Godzillou, Netflix s Kongom

Momentálne má dvojka stanovený dátum premiéry na 15. marca 2024. Netflix v rámci tohto univerza vyvíja vlastný animovaný seriál s názvom Skull Island. Dostali sme z neho záber s obrovskom stopou, veľké predpoklady sú na to, že by mohla zobrazovať Kongovho syna. Medzitým Apple TV+ chystá seriál práve o Godzille.

Tak by sa nám mohlo zdať, že sa tie projekty z MonsterVerse akosi príliš kopia. Projekt Jamesa Wana však do neho nebude spadať. Seriál King Kong, ktorý je v skorej fáze vývoja pre streamovaciu službu Disney+, bude samostatným projektom. Ruku k dielu pridá aj Stephanie Folson, ktorá je známa scenármi k Toy Story 4 či Thor: Ragnarok.

king kong

Disney+ stojí mimo univerza

Novú sériu popisujú ako akčnú a dobrodružnú drámu. Zavedie King Konga do modernej doby, ale zároveň bude skúmať aj jeho pôvod a mytológiu. Na tú sa pozrieme aj pre samotný ostrov, ktorý je jeho domovom a skrýva nejeden nadprirodzený element. Celá navyše vzniká pod záštitou zástupcov a pozostalých Meriana Coopera.

Zaujal vás aj takýto projekt o King Kongovi? Tešíte sa na spracovanie známeho titána od Jamesa Wana? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -