Nový trailer na film Pinocchio ukazuje, že ide o takmer dokonalú prerábku animovanej klasiky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Pinocchio

Disney nám prináša nový trailer na hraný film Pinocchio. Drevený chlapec sa tu dostáva do živej podoby a opäť nám dokazujú, že pôjde o takmer perfektnú prerábku animovanej klasiky. Príbeh síce môže pôvodne pochádzať z knihy z roku 1883, najviac ho však preslávil práve animák z roku 1940 od tohto štúdia.

Samozrejme počujeme aj ikonickú skladbu o prianí k modrej hviezde. Práve k nej sa totiž modlí rezbár Geppeto, ktorého tu hrá Tom Hanks. Chce, aby sa bábka, ktorú vyrobil, stala reálnym chlapcom. Jemu hlas prepožičia Benjamin Evan Ainsworth. Toto želanie splní Modrá víla, ktorú v tejto podobe stvárni Cynthia Erivo.

Neuveriteľný Stromboli aj chlapcove svedomie

Tomuto javu dozerajú aj zlatá rybička Cleo a mačka Figaro, ktoré tak dobre poznáme z animáku. Pinocchio sa vydá do sveta, môže však mať problémy, keďže mu chýba svedomie. Tejto úlohy sa sám ujme cvrčok Jiminy, ktorému tu hlas prepožičal Joseph Gordon-Levitt.

Lenže chlapec už spadol do spárov zlovestného majiteľa atrakcií menom Stromboli. Hereckú tvár mu prepožičal skvele zamaskovaný Luke Evans (ktorý si zahral aj v inej Disney hranej prerábke, Kráska a zviera). Ďalšie dodatočné hlasy poskytnú aj Lorraine Bracco či Keegan-Michael Key.

trailer pinocchio
Zdroj: thewestnews.com

Takmer ako milovaný animák

Réžiu si zobral na starosť Robert Zemeckis. Ide už o jeho niekoľkú rozprávku a ďalšiu spoluprácu s Hanksom. Tieto dva faktory sa spojili napríklad v Polárnom exprese. Pridáva sa aj ďalší častý spolupracovník, ktorým je oceňovaný Alan Silvestri. Samozrejme sa tu postará o nezabudnuteľný soundtrack, ktorý ešte podčiarkne vernosť voči predlohe.

Prvkov, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z pôvodného animáku, tu máme naozaj dostatok. Či už je to uväznenie chlapca v klietke, jeho unikanie z brucha veľryby alebo najviac ikonický prvok. Tým je samozrejme narastenie nosa po povedaní klamstva. Spracovaní tejto literárnej klasiky dostávame v najbližšom čase niekoľko, toto však bude zrejme najbližšie nášmu srdcu. Uvidíme ho počas Disney+ Day a teda 8. septembra.

Ako sa vám páčil nový trailer na hraný film Pinocchio? Tiež vás perfektne navrátil k animovanej klasike? Tešíte sa na takéto spracovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -