Johnny Depp sa vracia aj ako režisér. Životopisný film o talianskom umelcovi bude pripravovať s Al Pacinom!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Johnny Depp sa vracia aj ako režisér

Po svojom neslávnom súde zažíva herec svoje návraty. Viacero štúdií by ho chcelo naspäť do úloh, momentálne sa však vracia v jednej, ako francúzsky kráľ Ľudovít XV. Avšak nemihne sa len na plátne, ale vracia sa aj na opačný koniec kamery. Johnny Depp bude pôsobiť ako režisér pre životopisný film o talianskom umelcovi.

Snímka dostáva jednoslovný, aj keď vôbec nie jednoduchý názov Modigliani. Odkazuje tak na maliara Amedea Modiglianiho zo začiatku minulého storočia. Konkrétne sa zameria na jednu konkrétnu udalosť z jeho života, keď bol v Paríži v roku 1916.

modigliani
Zdroj: brittanica.com

Turbulentných 48 hodín a zásadná zmena v živote umelca

Počas výstavy svojich sôch v jeden večer neuspel a tak sa považoval za neúspech. Počas toho, ako zvažoval samovraždu, zažil naozaj dynamických a turbulentných 48 hodín, ktoré mu zmenili život. Nakoniec aj zapečatili jeho reputáciu ako umeleckej legendy. Tieto udalosti boli zachytené v divadelnej hre, ktorú vytvoril Dennis McIntyre.

Práve jej adaptáciou bude film. Tá však nezachytila iba Deppovu pozornosť, ale venoval sa jej aj producent a autor drám Barry Navini. Ten pracoval v rokoch 2011 a 2013 na dvojici divadelných hier Wilde Salomé a Salomé s Al Pacinom (ktoré neskôr previedli aj do filmovej podoby). Práve jemu svoj návrh predstavil a odvtedy ho majú záujem zrealizovať.

al pacino salome
Zdroj: csfd.cz

Záujem o projekt má už dlhší čas Al Pacino

Teraz sa táto dvojica vracia, aby ho priniesli ako producenti, kým Depp režíruje. Avšak tiež bude produkovať s európskou odnožou svojej spoločnosti Infinitum Nihil. Práve v Európe by malo začať nakrúcanie počas jari 2023, na ešte bližšie nešpecifikovanom mieste. Logickým by však bolo Francúzsko.

V Paríži aktuálne pracuje aj na filme Jeanne du Barry. Historická dráma o milenke francúzskeho panovníka sa od minulého mesiaca nakrúca v zámku Versailles (kde sa jeho veľká časť odohráva) aj v okolitých lokalitách. Madame du Barry si zahrá Maïwenn, ktorá sa postarala aj o réžiu.

johnny depp bojovník
Zdroj: mubi.com

Ako režisér sa vracia po 25 rokoch

Naopak, Johnny Depp sa vracia sám ako režisér. Nie je to pre neho prvý raz, čo si sadol na túto stoličku, naposledy to však bolo pred 25 rokmi. V roku 1997 priniesol neo-westernový kúsok Bojovník, v ktorom si zahral aj jednu z hlavných úloh. Tú druhú mal Marlon Brando.

Nevieme, či si zahrá aj v tomto kúsku, o obsadení ešte napadli žiadne informácie. Rovnako je teda ťažké povedať, či dostane Al Pacino aj jednu z úloh. Táto dvojica hercov sa už v spoločnom filme objavila, bolo to v mafiánskej dráme Krycie meno Donnie Brasco z roku 1997.

Ako sa vám pozdáva projekt Modigliani, ktorý je režisérskym návratom Johnnyho Deppa? Zaujal vás príbeh talianskeho umelca s takouto produkciou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -