Johnny Depp sa prestavuje ako Ľudovít XV. na prvom zábere z filmu Jeanne Du Barry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Johnny Depp ako kráľ Ľudovít XV.

Francúzska produkčná spoločnosť Why Not Productions poskytla prvý záber z chystaného historického filmu Jeanne Du Barry. Nenechal sa zahanbuť ani Netflix, ktorý zo snímky tak isto priniesol poriadne navnaďujúci obrázok. Na oboch sa nachádza Johnny Depp ako kráľ Ľudovít XV.

Herca môžeme veľmi dobre poznať z jeho početných spoluprác s Timom Burtonom. Či už vám ako prvý napadne Nožnicovoruký Edward, Sweeney Todd alebo Klobúčnik, všetky tieto úlohy sú mimoriadne obľúbené. Automaticky si ho vieme spojiť aj s Kapitánom Jackom Sparrowom. Jeho kariéra začala stagnovať kvôli exmanželke Amber Heard. Súd, na ktorom priniesla viaceré obvinenia, ale našťastie prehrala.

johnny depp ľudovit xv.
Zdroj: variety.com

Príbeh kráľovej milovanej milenky

Ešte počas neho však bol obsadený do tejto historickej drámy. Režíruje ju Maïwenn Le Besco, ktorá si v nej zároveň zahrá druhú hlavnú úlohu. Bude to rovnomenná postava z názvu snímky, osoba zo západoeurópskej histórie, ktorú môžeme poznať ako Madame Du Barry (ako sa sama nechala oslovovať).

Pochádzala z mimoriadne chudobných pomerov. Z pracujúcej ženy na kráľovskom dvore sa dostala medzi panovníkove kurtizány. A netrvalo dlho, kým sa stala jeho obľúbenou spoločníčkou a milenkou. Dokonca sa do nej zamiloval a nemal už žiadnu ženu po nej. Presťahoval ju do Versailles, čo pobúrilo šľachtu a dvor neustále šíril klebety.

johnny depp ľudovít xv.
Zdroj: marca.com

Nakrúcanie je už v plnom prúde

Práve na tomto zámku prebieha väčšina nakrúcania. Využijú sa aj ďalšie časti Paríža, filmárka chce čo najmenej pracovať v štúdiu. Produkcia prebieha už od 26. júla a trvať by mala 11 mesiacov. Okrem tejto dvojice hercov sa na pľaci a vo filme ukážu Benjamin LavernhePierre Richard (áno, niekdajší Veľký blondín), Melvil PoupaudNoémie LvovskyPascal Greggory alebo India Hair.

Le Besco má tiež za sebou slušnú hereckú kariéru. Začínala ako detská hviezda vo vlastnej relácii Le Pois Chiche (Cícerka). Jej prelomová rola prišla v snímke L’été meurtrier (Jedno smrteľné leto). Medzinárodný diváci ju najviac (aj keď pod kostýmom a make-upom aj najťažšie) môžu poznať ako opernú speváčku menom Diva Plavalaguna v Piatom Elemente od Luca Bessona.

Ako sa vám páči Johnny Depp ako kráľ Ľudovít XV.? Zaujal vás ako francúzsky panovník? Čo hovoríte na príbeh jeho milenky Du Barry? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -