Johnny Depp bude francúzskym kráľom po boku francúzskej herečky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Johnny Depp ako francúzsky kráľ

Johnny Depp je kráľ. Teda bude francúzskym kráľom v chystanej, zatiaľ nepomenovanej historickej dráme. Konkrétne bude Ľudovítom XV., ktorý do dejín vstúpil aj s prívlastkom Milovaný. Vo filme si zahrá po boku Maïwenn, ktorá zároveň film aj režíruje.

Oscarový nominant sa do histórie zapísal pamätnými snímkami ako Nožnicovoruký Edward alebo Piráti z Karibiku. Minulý rok jeho fanúšikov mohla zasiahnuť nešťastná správa, že bol vyhodený z filmu Fantastické zvery 3 a nahradený Madsom Mikkelsenom ako Grindelwald. Dôvodom boli početné obvinenia z domáceho násilia a brutality, ktoré voči nemu vzniesla jeho bývalá manželka Amber Heard pri rozvode.

Johnny Depp Fantastické zvery 3
Zdroj: screenrant.com

Od francúzskej herečky, scenáristky a režisérky

Preto je stále dobré vedieť, že sa na herca nezanevrelo a je ďalej obsadzovaný. Zatiaľ nepomenovanú historickú drámu si do produkcie aj réžie berie Maïwenn Le Besco vystupujúca iba pod pseudonymom Maïwenn. Hrať sme ju mohli vidieť vo filmoch ako Leon alebo Piaty Element.

Potom sa rozhodla venovať skôr režisérskej a scenáristickej dráhe. Vytvorila filmy a silné drámy ako Polisse alebo Môj kráľ. Druhý menovaný si po filmovom festivale v Cannes v roku 2015 odniesol aj ocenenie. Detaily o tomto chystanom historickom projekte sú zatiaľ prísne strážené.

maiwenn
Zdroj: csfd.cz

Milovaný, ale kontroverzný kráľ

Ľudovít XV. bol druhým najdlhšie vládnucim panovníkom vo francúzskej histórii. Krajinu rozumne spracoval v rokoch 1715 až 1774. Zomrel s najväčšou pravdepodobnosťou na kiahne. Do dejín vstúpil však aj vďaka svojej kurtizáne, Jeanne du Barry (známej ako Madame du Barry).

Jeho značne mladšiu (a podľa historických zdrojov talentovanú) milenku si zahrá práve Maïwenn. Kráľa prežila takmer o 20 rokov, osudnou sa jej ale stala revolúcia. V roku 1793 totiž skončila pod gilotínou.

ľudovít XV. du barry
Zdroj: commons.wikimedia.com

Nakrúcanie začne v lete vo Versailles

O produkcii filmu toho veľa známeho nie je, predsa nie je známy ešte ani názov snímky. Avšak vieme, že nakrúcanie má začať 8. júla. A samozrejme, na akom inom mieste by mali točiť film o francúzskej šľachte, ako na zámočku Versailles. Ten dal postaviť predchodca Ľudovíta XV., ktorý vstúpil do histórie pod prezývkou Kráľ Slnko.

Páči sa vám správa, že bol Johnny Depp obsadený ako francúzsky kráľ? Myslíte si, že snímka pokryte celý život benevolentného panovníka alebo sa zameria len na určitú časť? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Moj životný sen je ist do Wersailles obliect si tie historické šaty a stretnút Johnnyho wauu to by boli dva dva splnene sny , on je podla mna najlepši herec aký kedy existoval tá Charisma to nema nikto iný dokáže byt vtipný aj dekadentný aj mystický človek úplne cíti jeho emócie proste asi tak by som to hrala aj ja 😅 napr Jacka Sparrowa najlepšie zahraná úlohu ktorú myslím si aj on miloval držím palce asi sa tam toto leto už konečne vyberiem a splním si moje sny

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -