Johnny Deep ako slávny vojnový fotograf v medzinárodnom traileri životopisného filmu Minamata

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Film Minamata pridal medzi seba Johnnyho Deppa pred dvomi rokmi a k dnešnému dňu sa do sveta dostal prvý medzinárodný trailer, v ktorom sa herec ukázal v podobe slávneho vojenského fotografa W. Eugena Smitha.

Tento životopisný príbeh vyzerá miestami skutočne fascinujúco a vyrozpráva nám sled srdcervúcich udalostí, ktoré vychádzajú z knižnej predlohy spisovateľky Aileen Mioko Smithovej.

Trailer na film Minamata:

Film sa zameria na Smithovu prácu fotografa pre magazín Life. Príbeh nám spočiatku ukáže Smitha ako samotára v povojnovom svete, ale to sa zmení po krátkom rozhovore s kolegom Ralphom Gravesom. Ten ho požiada, aby sa vydal do Japonska a odhalil jeden z najväčších príbehov tej doby – ničivé odstraňovanie pobrežných komunít ortuťou toxických kovov.

Režisérom filmu je Adrew Levitas, ktorému scenár vypracovali David K. Kessler, Jason Forman a Stephen Deuter. Takto sa tvorca vyjadril k novej príležitosti natočiť veľkolepé životopisné dielo:

„Pracovať s Johnnym, aby nás počuli tí, ktorí v tichosti trpeli, je obrovská zodpovednosť. A to nemôžeme brať na ľahkú váhu. Rovnako ako Eugene Smith v roku 1971. Cítim sa privilegovaný s hlbokou pokorou priniesť tento neuveriteľný príbeh do celého sveta.“

Minamata trailer
Zdroj: deadline.com

Herecké obsadenie a oficiálna synopsa

Vo filme si okrem Deppa zahrajú tiež Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Katherine Jenkins, Jun Kunimura, Lily Robinson, Ryo Kase, Akiko Iwase, Minami Nighty a Bil Nighty.

„New York, 1971. Po svojich oslavovaných dňoch jedného z najuznávanejších fotoreportérov druhej svetovej vojny sa stal W. Eugene Smith (Johnny Deep) samotárom odpojeným od spoločnosti a svojej kariéry. Tajná komisia na čele s redaktorom magazínu Life Robertom Hayesom (Bill Nighty) ho však pošle do japonského pobrežného mesta Minamata, ktoré bolo spustošené smrtiacou otravou. A až tam sa jeho život navždy zmení.“

Smithove fotografie dodávajú katastrofe naozaj smutný pohľad a jeho výtvory sa dodnes považujú za legendárne. Dokonca sa povráva, že divák uvidí jedno z najväčších Deppových predstavení. Či je toto tvrdenie pravdivé sa však dozvieme až v roku 2021. Do tej doby si nezabudnite pozrieť spomínaný trailer a aj oficiálny plagát, ktorý vás čaká nižšie.

Minamata trailer plagát
Zdroj: geektyrant.com

Čo hovoríte na prvý medzinárodný trailerna film Minamata, v ktorom nechýba ani hviezdny Johnny Depp? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -