Dokážu zahrať akúkoľvek postavu. Toto sú najlepší hereckí chameleóni

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tieto herecké hviezdy sú skvelé vo všetkom

Nie každý skvelý herec je aj hereckým „chameleónom“. Nie každý v Hollywoode je totiž autentický, nech hrá čokoľvek. Napríklad Tom Hanks sa pomerne často vyhýba záporným postavám. Výnimkou je snáď len životopisná dráma Elvis (2022). A čo taký Jason Statham, ktorý je v každom filme drsný a neohrozený? Rovnako tak aj jeho kolegovia Dwayne Johnson a Vin Diesel. Dnes sa však pozrieme na iný typ hercov a herečiek. Tieto herecké hviezdy totiž podávajú skvelé výkony vo všetkom a dokážu zahrať prakticky čokoľvek.

8. Will Smith

Will Smith
Zdroj: instagram.com, themoviedb.org, pinterest.com

Dnes už Oscarom ocenený herec Will Smith sa preslávil ako komik. A to vďaka sitkomu Fresh Princ (1990 až 1996). Hneď nato sa však stal hviezdou komerčného megahitu Deň nezávislosti (1996) a v tom istom roku si zahral aj v prvej časti kultovej série Muži v čiernom. Už teraz je jasné, že jeho snom nebolo „len“ ľudí baviť.

To dokázal v životopisnej dráme Šťastie na dosah (2006), pri ktorej pôsobil aj ako producent. Za svoj výkon získal svoju druhú nomináciu na Oscara. Samotnú sošku sa mu však podarilo získať až vďaka tretej nominácií. Tú mu udelili vďaka jeho výkonu vo filme Kráľ Richard: Zrodenie šampióniek (2021).

Napriek všetkým úspechom, ktoré dosiahol na poli drámy či akčného filmu, sa vždy veľmi rád vrátil ku komédií. Nikdy nezostal len hercom jedného žánru a práve preto má dnes toľko fanúšikov.

7. Kate Winslet

Kate Winslet
Zdroj: themoviedb.org

Všetci poznajú herečku Kate Winslet hlavne vďaka úlohe Rose z legendárneho Titanicu (1997). Ešte pred týmto filmom si však zahrala v dráme slávneho Petera Jacksona (Pán Prsteňov, Hobit) s názvom Nebeské stvorenia (1994).

Kate Winslet si za svoju kariéru zahrala v romantickej komédií Prázdniny (2006) po boku Cameron Diaz, Jacka Blacka a Judea Lawa. V roku 2008 sa však opäť vrátila k dráme, keď si zahrala vo filme režiséra Sama Mendesa (Americká krása) s názvom Núdzový východ.

Kate Winslet sa však nebráni ani záporným postavám. Jednu z nich stvárnila vo filme Divergencia (2014). Ku komédii sa vrátila vďaka seriálu s názvom Režim (2024) od HBO. Kate Winslet je herečkou, ktorá sa najlepšie cíti v dráme, ale nepohrdne žiadnym žánrom a aj preto patrí medzi najvyhľadávanejšie herečky na svete.

6. Robert De Niro

Robert De Niro
Zdroj: themoviedb.org

Tento dnes už 80-ročný herecký veterán je široko ďaleko známy tým, že kvôli autenticite svojej postavy urobí čokoľvek. Keď si mal zahrať Travisa Bickleho vo filme Taxikár (1976), tak si na pár mesiacov prenajal taxík, aby sa vcítil do svojej postavy. Dokonca si kvôli tomu otvoril aj živnosť. Keď prišla ponuka zahrať si mladšiu verziu legendárneho Dona Vita Corleoneho vo filme Krstný otec 2 (1974), De Niro vedel, čo musí urobiť. Na pár mesiacov sa presťahoval na Sicíliu, aby sa naučil tamojší akcent.

Vďaka filmom ako sú Krstný otec 2 (1974), Mafiáni (1990) či Kasíno (1995) bol De Niro dlhé roky spájaný len s postavami gangstrov a mafiánov. To sa však zmenilo keď si zahral v úspešnej komédií Fotor je lotor (2000) s Benom Stillerom. Tým ale neskončil.

Komediálny žáner sa mu zapáčil a postupne si to začal užívať. V roku 2020 si zahral v rodinnej komédií Ako dostať deda z domu a pred 30 rokmi by sme nikdy nepovedali, že ho v takomto filme uvidíme. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -