Nerozoznáte ju od reality. Takto vyzerá „namódovaná“ PC hra z roku 2020 (VIDEO)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Túto hru nerozoznáte od reality

Keď uznávané štúdio CD Projekt Red v roku 2020 vydalo očakávanú hru Cyberpunk 2077, hráči boli nemilo prekvapení. Vývojári série The Witcher priniesli na trh nedokončený titul plný technických problémov. The New York Times to nazval „jednou z najväčších herných katastrof“ v histórii, ktorá navždy poškodila meno milovaného štúdia.

Hrozná optimalizácia. Smiešne bugy. Nesplnené očakávania. CD Projekt Red jednoznačne podcenil, aký zložitý bude vývoj tejto ambicióznej hry o otvoreným svetom. Aj keď na nej pracovalo dvakrát viac ľudí než na treťom Zaklínačovi, začali sa objavovať komplikácie s novým enginom. Nepomohol ani chybný manažment. Začiatkom roka 2021 sa generálny riaditeľ Marcin Iwiński dokonca ospravedlnil za stav hry a prisľúbil, že spoločnosť má plány na opravu problémov.

Podarilo sa hru opraviť?

To, či sa spoločnosti podarilo opraviť Cyberpunk 2077, je otázne. Na internete kolujú názory, že postupné aktualizácie a neskoršie vydanie rozšírenia Phantom Liberty v roku 2022 opravili väčšinu bugov a grafických nedokonalostí. Avšak, ako mnohí poukazujú, v hre stále chýbajú mnohé prvky, ktoré vývojári avizovali pred vydaním.

Cyberpunk 2077
Zdroj: CD Projekt RED

Čo sa nepodarilo samotnému štúdiu uchopili do vlastných rúk vývojári módov, ktoré upravujú funkčnosť a vzhľad hry. Napriek všetkým nedokonalostiam nemôže totiž nikto poprieť vyspelosť herného enginu, ktorý dovoľuje nainštalovať naozaj obdivuhodné vylepšenia.

Niektoré z nich vo svojich videách predstavil YouTube kanál s názvom NextGen Dreams. Ten ukazuje vizuálne úchvatnú hru, takmer na nerozpoznanie od reality. Použili pritom nasledujúce módy:

  • Nova LUT
  • Cyberpunk 2077 HD Reworked Project
  • Custom Photorealistic Reshade

Ako podotýka tvorca videí, úchvatný vzhľad je možný aj vďaka funkciám DLSS 3.5 a ReSTIR GI Path Tracing na strane grafickej karty. Použili pritom Nvidia RTX 4090.

Vo videách sa taktiež nachádzajú skutočné autá, ktoré do hry pridávajú ďalšie módy:

  • BMW M8 Competition Coupe
  • Pagani Zonda Cinque Roadster

V kombinácii s vyspelými vizuálnymi módmi to zo Cyberpunku 2077 robí azda najrealistickejšiu pretekársku hru na trhu. Aj keď s ovládaním vozidiel, ktoré sa nevyrovná ani GTA 5, nieto Asseto Corse. Tak či onak však ide o veľmi podarenú ukážku toho, čo je možné vďaka kvalitným módom. Nižšie nájdete ďalšie videá:

Ďalší príklad s akčným gameplayom a streľbou:

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -