Neverili sme vlastným očiam. Zahrali sme si slovenské GTA, toto si o ňom myslíme

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vyskúšali sme si slovenské GTA

Herní nadšenci z celého Slovenska oslavujú. Na Steame konečne vyšla očakávaná hra Vivat Slovakia. Hráči na PC si môžu novinku po 5-ročnom čakaní užiť v Early Access verzii. Titul na štýl GTA vás zavedie do Bratislavy 90. rokov, v ktorej nájdete dobre známe ulice a pamiatky nášho hlavného mesta, ako napríklad Most SNP, Starú tržnicu, budovu NRSR a podobne.

Pozrite si naše video a vychutnajte si prvé dojmy z hry, ktorú prezývajú ako slovenské GTA. Je toto prirovnanie oprávnené? Zistite sami:

O čom je Vivat Slovakia?

Vivat Slovakia sa odohráva počas divokých 90. rokov vo fiktívnej Bratislave. Čerstvo založený štát sa pretĺka pôrodnými bolesťami.

Ulice ovládajú mafiánske gangy, ktoré svoju silu neskrývajú ani za bielych dní. Výpalné podnikov, výbuchy áut či iné vybavovanie si účtov je na dennom poriadku. Praktiky podsvetia si osvojili aj niektoré vládne špičky, ktoré využívajú mafie na tú najšpinavšiu prácu. Rozdiel medzi tajnou službou a organizovaným zločinom sa stráca. Subjekty, ktoré by mali stáť na úplne opačných stranách zrazu ťahajú za jeden koniec pre mocenské a ekonomické dôvody. Za kratší koniec ťahá iba bežný občan.

Hráč sa ocitá v roli holohlavého tridsiatnika, ktorý pracuje pre tajnú políciu v Slovenskej tajnej službe, STS. Jeho krytie je práca taxikára, ktorá mu umožňuje voľne sa pohybovať mestom a monitorovať závadové osoby z tesnej blízkosti.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -