Will Smith je na dne a čelí finančnej pohrome. Facka na Oscaroch ho stála stámilióny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Will Smith je kvôli oscarovej facke stále v strate

Historické 94. udeľovanie Cien Akadémie, ktoré sa uskutočnilo 27. marca 2022 si mnoho ľudí iste dobre pamätá. Možno ani nie kvôli Oscarom samotným, ale jednému veľmi špecifickému momentu, pri ktorom prišlo k fyzickému stretu dvoch hercov. Na tento moment herec Will Smith ešte stále dopláca a je kvôli nemu v strate. O koľko peňazí už od osudného momentu prišiel a prečo vlastne?

Chris Rock bol moderátorom večera a pri vyhlasovaní výsledkov o filme Kráľ Richard venoval zopár hlášok aj jemu hereckému predstaviteľovi. Žarty si však začal robiť aj zo Smithovej manželky Jady Pinkett-Smith. To už herec, ktorého môžeme poznať aj z Mužov v čiernom či Bad Boys nezvládol a svoju kolegovi prišiel na pódium vylepiť facku.

Dopláca herec aj jeho mediálna spoločnosť

Kontroverzný moment stál Smitha miesto v Akadémii, musel platiť nemalé pokuty, verejne sa ospravedlniť a iste prišiel aj o nejednu rolu. Nové informácie však hovoria aj o tom, ako veľmi utrpela jeho mediálna spoločnosť Westbrook, ktorú prevádzkuje práve so svojou manželkou.

Westbrook založili v roku 2019 a spoločnosť nemala problém uzatvoriť dohody s veľkými menami ako Apple TV, Disney+ či Hulu. Stála za produkciou seriálov ako Cobra Kai pre Netflix alebo Bel Air pre Peacock. V neposlednej rade produkovala práve film Kráľ Richard, ktorý bol v roku 2022 nominovaný až na 6 Oscarov.

will smith jada pinkett
Zdroj: YouTube / Ebony Princess

Nepredali a stratili

Začiatkom tohto roka prišla vďaka médiu Radar Online informácia, že sa manželia Smithovci snažili v prvom štvrťroku roka 2022 spoločnosť predať. Mali už aj kupca menom Candle Media, táto spoločnosť bola za Westbrook ochotná zaplatiť až 1 miliardu dolárov. Rovnakú čiastku zaplatili za firmu Hello Sunshine, ktorú predtým vlastnila Reese Whitherspoon.

Po neslávnom momente na udeľovaní cien samozrejme dohoda padla. To však nie je jediný krutý moment pre Smitha. Predpokladalo sa, že spoločnosť by za rok 2022 zarobila 170 miliónov dolárov. Po facke však začali veľké spoločnosti rušiť dohody a tak sa mohli manželia s takouto čiastkou rozlúčiť.

spoločnosť Westbrook
Zdroj: Westbrook

Hollywoodski agenti odmietajú spolupráce

Will Smith bol teda v strate 170 miliónov ročne kvôli jedinému momentu. Ak by to však stále nestačilo, druhú polovicu roka 2023 poznačili štrajky hercov a scenáristov. Westbrook musel prepúšťať zamestnancov, pretože ich so stratou nemohol udržať. Momentálne zamestnáva ledva 100 ľudí a znížila sa tak produkčná výkonnosť. Podľa správy z portálu Semafor nemá momentálne hodnotu viac ako 600 miliónov.

Prepad o 400 miliónov však ešte nie je úplným záverom. Žiadna spoločnosť aktuálne nie je ochotná odkúpiť viac ako 10 % z firmy, drvivá väčšina ale akýkoľvek obchod s Westbrookom odmieta úplne. Viacerí hollywoodski agenti povedali, že pre Westbrook nemajú žiadne projekty a ak aj nejaké budú, tak žiadne veľké filmy, ktoré zaujímajú väčšinu divákov. Povesť spoločnosti je zrejme už navždy poškvrnená a otázkou zostáva, či len neodďaľuje nutný pád

Čakali by ste, že je Will Smith stále v takej veľkej strate po oscarovej facke? Myslíte si, že sa jeho mediálna spoločnosť z toho niekedy spamätá alebo smeruje k svojmu zániku? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: fandomwire.com; radaronline.com; semafor.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Tak niekto si robí srandu na účet jeho ženy a on potom pyká za to, že si ju obránil…. ľudia su chorí ja ho za to uznávam!!! ľudia su v tejto dobe voči druhých zlí, krutí a sebeckí. Nevážia si nič a nikoho a nevedia už čo od dobrotyt…Ja by som naopak, žalovala toho herca, ktorý si robil tie „žarty“

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -