Ridley Scott zadupal naše sny o špeciálnej verzii Napoleona. Naozaj nevypočuje prosby divákov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Rozšírená verzia filmu Napoleon v ohrození

Ridley Scott priniesol ku koncu minulého roka svoj historický epos, v ktorom si Joaquin Phoenix zahral najznámejšieho francúzskeho vladára. Režisér ešte pred uvedením snímky v kinách hovoril o tom, že existuje rozšírená verzia filmu Napoleon trvajúca cez štyri hodiny. Portál Polygon však teraz zhrnul tvorcove vyjadrenia, podľa ktorých to s vydaním dlhšej verzie filmu nevyzerá práve priaznivo.

Premiéra v kinách bola 23. novembra a diváci dostali 157 minút trvajúci film. V takejto forme dlhej niečo cez dve a pol hodiny je od 1. marca dostupný aj na streamovacej službe Apple TV+. Ukazuje nám život Napoleona Bonaparteho od jeho búrlivých počiatkov počas francúzskej revolúcie, cez jeho najväčšie bitky až po vyhostenie na ostrovoch.

Napoleon
Zdroj: tmdb.org

Najväčšie životné momenty a zničujúci vzťah

Jeho život bol vo veľkej miere poznačený aj vzťahom s manželkou Josephine, ktorú si vo filme zahrala Vanessa Kirby. Práve tejto zničujúcej romanci sa mal do väčšej hĺbky venovať režisérsky rozstrih, ako naznačoval Scott už v septembri v rozhovore pre portál IndieWire.

V októbri minulého roka prezradil ešte viac, keď povedal pre Total Film Magazine, že už pracuje na režisérskom rozstrihu. Vtedy hovoril, že má 4 hodiny a 10 minút a jeho vydanie závisí na Apple. Služba v tom mesiaci odmietla komentár, avšak už v novembri popri vydaní potvrdili, že aj dlhšia verzia dostáva zelenú.

napoleon korunovacia
Zdroj: themoviedb.org

Režisér začal ustupovať

Práve to je bod, v ktorom Scott začal ustupovať. V čase uvedenia filmu do kín viedol rozhovor so Sky News. V ňom povedal, že jediný a pravý režisérsky zostrih je ten, ktorý má dve a pol hodiny. Dlhší by vraj neodporúčal, pretože potom sú ľudia na svojich sedadlách nepokojní a majú „faktor boľavého zadku“.

Vodu na mlyn pridal aj spoluautor scenára David Scarpa, ktorý jednoznačne povedal v decembri portálu IndieWire, že verzia v kinách bola lepšia. Povedal, že dlhšia verzia filmu Napoleon, ktorú on videl nie je podľa neho taká dobrá a lepšie funguje v zúženej verzii. Strihom tak vraj snímka veľa získala. Jediné, čo ľutovať je, že sa nedostali zo strižne niektoré bojové scény. Tie najlepšie sme ale podľa jeho slov videli.

joaquin phoenix napoleon
Zdroj: Apple

Diváci majú pocit, že nedostali kompletný film

Otázne teda nateraz stále zostáva, či vôbec 4 hodinová verzia existuje a ak áno, tak či sa niekedy dostane k divákom. Režiséra mohli od vydania odradiť aj vlažné prijatia kritikov (58 % na Rotten Tomatoes) či nedostatočné tržby z kín. To však môže prameniť z toho, že mnoho fanúšikov malo pocit, že dostali iba čiastočný príbeh, v ktorom sa dá rozpovedať oveľa viac.

Mala by podľa vás rozšírená, štvorhodinová verzia filmu Napoleon prísť na streamovaciu službu? Chceli by sme si pozrieť tento historický epos s obšírnejším príbehom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -