Napoleon oddnes nájdete aj na streamovacej službe. Na dabing však zabudnite

Nenechajte si ujsť

Napoleon už nájdete na streamovacej službe

Historická dráma Ridleyho Scotta práve dorazila na streamovaciu službu. V tomto prípade sa potešia predplatitelia Apple TV+, kde Napoleon prichádza krátko po zaradení historickej drámy Vrahovia mesiaca kvetov. Film do ponuky prišiel o niečo neskôr, ako sa predpokladalo, pôvodne sa počítalo s online premiérou v polovici februára.

Napoleon na Apple TV+ dorazil s podporou slovenských titulkov v originálnom znení. Slovenský ani český dabing služba pri žiadnom zo svojich titulov neponúka. Rovnako je to aj na ďalších platených online platformách, kde je Napoleon dostupný. Diváci film nájdu aj na Google TV či Apple TV, kde si ho môžu zakúpiť alebo zapožičať.

joaquin phoenix napoleon
Zdroj: themoviedb.org

V kinách nepresvedčil

Napoleon v kinách štartoval v novembri minulého rok, z komerčného hľadiska ale išlo o sklamanie. Apple do filmu nalialo približne 200 miliónov dolárov, Napoleon v kinách zarobil iba nepresvedčivých 220 miliónov. Ak by sa mal dostať do čiernych čísel, potreboval by v tržbách aspoň dvojnásobok.

V tomto prípade pre Apple išlo o dvojnásobné sklamanie, film totiž pohorel aj medzi kritikmi a príliš zmierliví k nemu neboli ani diváci. Historický epos Ridleyho Scotta viacerí označovali za plytký a povrchný, film sa preto ocitol aj mimo oceňovaných minuloročných noviniek. Je síce nominovaný na trojicu Oscarov, ide ale iba o technické a z hľadiska prestíže menej dôležité kategórie.

napoleon korunovacia
Zdroj: themoviedb.org

Očakáva sa aj špeciálna štvorhodinová verzia

Aj napriek vlažnému prijatiu Ridley Scott v spolupráci s Apple pripravuje aj špeciálnu režisérsku verziu, ktorá bude mať až štyri hodiny. Tá môže zvrátiť najväčší problém, ktorý sme s Napoleonom mali. Kinoverzia filmu pôsobila ako zostrihaný mix najlepších scén a režisérsky zostrih nám tak môže poskytnúť lepší kontext. Redakčné hodnotenie veľkofilmu si môžete prečítať v našej recenzii. Vydanie štvorhodinovej verzie sa očakáva počas tohto roka, zatiaľ nemá stanovený presný dátum premiéry.

Napoleon v krátkom čase predstavuje ďalšiu z veľkých noviniek v ponuke Apple TV+. Služba minulý mesiac do obsahu zaradila historickú drámu Vrahovia mesiaca kvetov s Leaonardom DiCapriom, nedávno odštartovala aj ambiciózna veľkovýpravná novinka z druhej svetovej vojny Masters of the Air. Seriálu postavenému na skutočných udalostiach sme sa venovali v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -