Prvý film zabil hlavného herca. Vrana dostane po 30 rokoch novú verziu, pozrite si fotky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bill Skarsgård a jeho podoba vo filme Vrana

Už sú to takmer tri roky, čo sme sa prvý raz dozvedeli, že si Bill Skarsgård zahrá hlavnú postavu v novom spracovaní známeho komiksu Vrana. Premiéra sa nezadržiteľne blíži a aby nás štúdio Lionsgate poriadne navnadilo, odhaľuje prvé zábery, na ktorých sa predstavuje protagonista Eric Raven. Herec prichádza so svojou najviac temnou podobou vhodnou pre goticky ladený triler.

Vrana je svetoznámy komiks, ktorý začal v roku 1989 tvoriť James O’Barr. Do temného príbehu dal množstvo vlastných emócií a skúseností, a preto je absolútne uveriteľným a dostane sa vám poriadne pod kožu. Hovorí príbeh hudobníka, ktorého spolu s jeho snúbenicou zabijú členovia gangu. Po roku od tejto udalosti ho tajomná vrana prinesie naspäť k životu a on prichádza s pomstou za svoj život a svoju milovanú.

bill skarsgard eric draven vrana
Zdroj: Lionsgate

Po ikone sa adaptácii nedarilo, zobral ju slávny režisér

Predloha už bola spracovaná do filmovej podoby v roku 1994. Hlavnú rolu si tam zahral Brandon Lee, syn Bruca Leeho. (Ne)slávne známym momentom ohľadom filmu je, že pri nakrúcaní prišiel o svoj život, kedy bola zbraň, ktorá mala byť použitá ako rekvizita nabitá skutočným ostrým nábojom.

O nové spracovania sa pokúšalo niekoľko tvorcov, podarilo sa to však až Rupertovi Sandersovi. Od neho pochádzajú snímky ako Snehulienka a lovec alebo Ghost in the Shell. Scenár napísal Zach Baylin, známy pre oceňovaný film Kráľ Richard. Asistoval mu pri tom Will Schneider.

film vrana 2024
Zdroj: Lionsgate

Milenci, ktorí prekonajú aj hranicu života a smrti

Nové zverejnené fotografie z filmy ukazujú aj Ericovu spriaznenú dušu Shelly Webster, pre ktorú prekoná aj hranicu medzi životom a smrťou. Zahrá si ju hudobníčka FKA Twigs. Okrem tejto dvojice si tu zahrajú Danny Huston (Noc dlhá 30 dní), Laura Birn (Nadácia), Sami Bouajila (Lupiči) a Jordan Bolger (Bojovníčka).

Osobnosti zo štúdia sa vyjadrili, že sú si dobre vedomí toho, akou ikonou je pôvodný film. Veria však, že spôsob rozprávania a vizuálneho stvárnenia nového zobrazenia prinesie túto klasiku pre novú generáciu, stále však zostane rovnaká emotívna sila a mytológia. Presvedčiť sa o tom budeme môcť od 7. júna, kedy nová Vrana dorazí do kín.

Ako sa vám páči Bill Skarsgård vo filme Vrana? Myslíte si, že dokáže priniesť podobne kvalitné výkony ako predchodca? Považujete predošlý film za ikonu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -