Chválená bojovka Sifu dostane aj film. Bude ho mať na starosti tvorca Johna Wicka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Sifu dostane aj film

Hra Sifu dostane aj film, ktorý bude na nej založený. Titul bol vydaný len počas februára tohto roka a odvtedy zbiera pochvaly od fanúšikov. Dostala sa aj medzi nominácie na viaceré herné ocenenia z tohto biznisu. Francúzske štúdio Sloclap je uznávané za to, ako dokázalo nápadito vykresliť dynamický, ale novátorský bojový štýl.

Príbeh hovorí o študentovi bojových umení, ktorý sa vydáva na cestu pomsty za smrť svojho otca. Námet znie pomerne tradične, hra však mala vrelé prijatia vďaka svižnému tempu a hlavne vynaliezavého spôsobu boja. Má absolútne unikátny štýl vrátenia postavy po jej zabití.

sifu
Zdroj: fanybte.com

Jedinečný respawn systém

Hráč sa vráti k životu o niečo silnejší, ale za to naopak, zostarne. Tak sa mu znižuje aj maximálny počet životov, ktoré má. Je preto nutné zvoliť prepracovanú a do detailov premyslenú stratégiu. Pri úspechu u divákov však nie je divom, že kúsok zaujal aj pozornosť filmových štúdií, v tomto prípade konkrétne spoločnosť Story Kitchen.

Tak sú spolu s ňou k tvorbe pripojené zaujímavé mená. Scenár má pripraviť Derek Kolstad, ktorý je známy pre „vytvorenie“ Johna Wicka. Ten už onedlho dostane svoju štvrtú časť a chystá sa k nemu aj spin-off Ballerina. V sérii sa Keanu Reeves tiež vydáva na cestu pomsty po tom, ako mu zabijú psa – poslednú pripomienku jeho zosnulej ženy.

Sifu Derek Kolstad
Zdroj: murphysmultiverse.com

Pripojené sú dve silné mená

Tvorca teda zdrojový materiál zvláda perfektne. Ešte viac skúseností s akciou poskytol prostredníctvom filmu Nobody a vyjadril sa, že už píše skript k pokračovaniu. Okrem toho vytvoril aj príbehy dvoch epizód seriál Falcon a Zimný vojak. Už v minulosti bol spájaný s videohernými adaptáciami, hovorilo sa, že práve on má do filmovej podoby priniesť Just Cause.

V adaptácii Sifu ho podporí Dmitri M. Johnson ako producent. Ten je zodpovedný za nové spracovanie Tomb Raider a v neposlednom rade za rozrastajúcu sa a úspešnú značku Ježko Sonic. Obaja už boli potvrdení, ešte však nie je známe, kto by mohol projekt poviesť ako režisér.

Ste fanúšikmi tejto hry? Ako sa vám pozdáva, že Sifu dostane aj film? Veríte tvorcom, ktorí za ním stoja? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -