Jason Blum tvrdí, že Robert Englund by sa mohol vrátiť v ich novej Nočnej more

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jason Blum a Robert Englund v ich Nočnej more

Štúdio Blumhouse, ktoré sa stáva čoraz väčším menom vo svete súčasného hororu, by chcelo získať práva na Nočnú moru z Elm Street. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa o oživenie tejto značky snažia už niekoľko rokov. A teraz ich šéf Jason Blum tvrdí, že Robert Englund by sa mohol nechať prehovoriť, aby v nej hral.

Herec stvárnil známeho vraha Freddyho Kruegera, ktorý vraždí v snoch, v siedmych filmoch počas desiatich rokov (prvý bol v roku 1984). Následne sa vrátil aj po prelome dekády, keď si v roku 2003 zahral vo filme Freddy vs. Jason.

freddy vs jason
Zdroj: quora.com

Po prelome dekády sa vrátil s veľkým úspechom

Veľký návrat dvoch veľkých hororových postáv zo značiek 80. rokov zaznamenal obrovský úspech. Ide zároveň o najzárobkovejší film s Englundom. Ten si zrejme povedal, že v najlepšom treba prestať (a vraj už mal postavy sám dosť) a povedal, že sa do úlohy nevráti. To dodržal a v reboote z roku 2010 ho vystriedal Jackie Earle Haley.

Snímka u kritikov prepadla a diváci jej dávali až podpriemerné hodnotenia. Jednoducho, ducha pôvodných filmov sa vrátiť nepodarilo. Avšak Jason Blum si myslí, že by to mohol dokázať. Roky sa snaží získať práva nielen na Nočnú moru, ale aj na Piatok trinásteho. Žeby opäť chystal spojenie?

nočná mora originál reboot
Zdroj: pastemagazine.com

Môže ho vraj presvedčiť

Ťažko povedať, avšak Freddyho chce rozhodne vrátiť s pôvodným hercom. A myslí si, že to nebude problém. Počas prezentácie posledného filmu štúdia s názvom Čierny telefón pre portál Screen Rant padla reč aj na jeho dlho žiadanú značku. A tak sa vyjadril k návratu herca:

„Môžem ho presvedčiť, aby sa vrátil. Môžem hocikoho dostať naspäť. Pozrite, Ellen Burstyn má 87 a dostal som ju naspäť do Exorcistu. A on má 75 – tak to je ešte mladý.“

Nová trilógia Exorcistu od štúdia

Aj z týchto slov je poznať, že Jason Blum má silné presvedčenie, že sa Robert Englund vráti a on ho presvedčí. Pri tom spomína iný veľký projekt Blumhouse. Plánujú priniesť naspäť aj slávneho Exorcistu, ktorý prvý raz prišiel v roku 1973. K pôvodnému filmu pridajú novú trilógiu.

Spravia to podobne ako s niektorými filmami dneška. Jednoducho bude existovať iba prvotný diel a existencia ostastných sa bude akosi ignorovať, akoby nikdy nevznikli. Na pôvodný film nadviažu tri nové, o ktoré sa postará David Gordon Green. Toho môžeme poznať ako režiséra nových Halloweenov.

Exorcista Blumhouse sequel
Zdroj: comingsoon.net

Popri Kingovkách aj svoj vysnívaný projekt

Mimo toho sa štúdio teraz značke sústreďuje na diela Stephena Kinga. Aj keď ich verzia Podpaľačky nemala najlepšie prijatia, pokračujú v prípravách adaptácií jeho ďalších kníh. Nimi by mali byť Christine, Mr. Harrigan’s Phone a v hľadáčiku majú aj novú verziu Mŕtvej zóny.

Avšak aj viacero rozbehnutých projektov neodraďuje riaditeľa spoločnosti, aby sa sústreďoval na svoj veľký sen. Uvidíme, či sa štúdiu nakoniec podarí získať práva na Nočnú moru z Em Street. A zrejme ešte väčšou otázkou je, či bude mať Jason Blum naozaj tak silné argumenty, aby sa kvôli nemu Robert Englund k značke vrátil.

Myslíte si, že sa to Blumovi podarí a v postave Freddyho Kruegera uvidíme pôvodného herca? Boli by ste zvedaví na ich verziu Nočnej mory? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -