Vyzerá to tak, že kiná predsalen predstavia onedlho film Noví mutanti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kiná prinesú film Noví mutanti

Noví mutanti, pripravovaný film s X-menovského univerza, sa už viackrát odložil, no vyzerá to tak, že nám ho kiná konečne donesú. Už sme si mysleli, že sa ho ani nedočkáme, keď bol počas posledných dvoch rokoch viackrát odsunutý. Nejaký čas nám však už štúdio Fox ohlasuje premiéru a vyzerá to tak, že táto bude už skutočne platiť a film uvidíme onedlho v kinách.

Je pravdou, že Disney (pod ktoré momentálne tiež štúdio patrí) veľmi zamiešalo karty. Pomenili premiéry snáď pri všetkých ich chystaných projektoch, a tak si napríklad horor Antlers pozrieme neskôr, ako sme čakali. Niektoré projekty dokonca vôbec nepôjdu do kín, ale pošlú ich priamo na streamovaciu službu Disney+ (napríklad dlho očakávaná Mulan), či dokonca na Hulu.

nový dátum premiéry Mulan
Zdroj: wallpapersden.com

Neposielajú ich na stream

Tento krok podstúpili kvôli svetovej pandémii viaceré štúdiá a spoločnosti. Paramount napríklad posiela na VOD svoj film SpongeBob, Universal takto sprístupnil Trollov: Svetové turné. Filmy fungovali aj ako digitálna výpožička, takto to bolo napríklad s animákom Scoob od Warner Bros. pred tým, ako sa dostal znovu do kín.

Tie otvárali pozvoľna a kým priniesli premiéry veľkých filmov, tak si najprv reprízovali filmy, ktoré už predtým boli dostupné. Priestor dali ale aj unikátnym filmovým maratónom veľkých hitov. U nás určite stoja za zmienku Harry Potter, Pán Prsteňov alebo v neposlednom rade Matrix v Cinemaxe.

Oficiálna kniha Tenet
Zdroj: wallpapersden.com

Do kín putujú lákavé premiéry

Postupné otváranie kín si samozrejme vyžaduje aj priniesť novšie hity. A tak už koncom augusta môžeme sledovať jedinečné premiéry. S napätým dychom veľa ľudí čaká na najnovší hit Chrisophera Nolana s ohýbaním času s názvom Tenet. Ten dostaneme v kinách 26. augusta, u nás dokonca skôr ako v Spojených štátoch.

A Noví mutanti budú nasledovať onedlho potom a kiná sa opäť zaplnia. Ich dátum premiéry je stanovený na 28. august celosvetovo. Disney vraj rozoslalo premietačom rozsiahly mail, v ktorom ich ubezpečujú, že film sa skutočne bude v tento dátum premietať. Tak majú povolené predávať lístky od 18. augusta.

novi mutanti premiera
Zdroj: facebook.com

Ide na to Disney opatrne?

Prečo Disney vypúšťa tento projekt ako svoj prvý v kinách po uvoľnení opatrení nie je isté. Logika hovorí, že divákov by prilákali viac hity ako Black Widow z filmového vesmíru Marvelu alebo rodinné dobrodružstvo Jungle Cruise s Dwaynom Johnsonom. Možno na to idú opatrne a nechcú vytiahnuť najväčšia esá, kým je obmedzený počet divákov a nie sú otvorené všetky kiná. Pre ilustráciu – v USA to je 1309 zo 6021 veľkých komerčných sál.

Šíria sa však aj isté dohady o tom, že veľké štúdio má povinnosť tento film vydať. Malo by to byť vraj súčasťou dohody, ktorú uzatvorili po odkúpení Foxu za 71,3 biliónov dolárov (teda približne 60,3 bilióna eur).

Nech je to však ako chce, snímky sa aspoň konečne dočkáme. Je totiž avizovaná už od roku 2018, pričom prišlo k mnohým odkladom, hlavne kvôli pretáčaniu scén a zmene štúdia. Noví mutanti majú priniesť aj nový pohľad na materiál, s ktorým pracuje, pretože svet známych mutantov sa prenesie do hororového prostredia prostredníctvom jeho režiséra Josha Boona.

marvel film noví mutanti
Zdroj: twitter.com

Kiná po všetkých odkladoch donesú film Noví mutanti

Vo filme si zahrajú Maise Williams, Anya Taylor-Joy a nováčik Blu Hunt. Budú hrať mladých ľudí so špeciálnymi schopnosťami, ktorí sú uväznení v tajnom zariadení proti ich vôli. Film bude posledným vstupom do x-menovského sveta od štúdia Fox. Pôvodne to mal byť v roku 2019 film Dark Phoenix, avšak aj kvôli jeho neúspechu boli zrejme títo mutanti pretlačení k vydaniu.

Takto budú snáď môcť o niečo lepšie ukončiť ságu, ktorá trvá od roku 2000. Našli sme si v nej svoje srdcovky a vynikajúce snímky (o úspechu Logana určite svedčí aj jeho nominácia na Oscara). Ako to celé dopadne sa budeme môcť reálne po dlhých odkladoch presvedčiť v kinách. A vyzerá to tak, že si pre to máme zapísať dátum 28. august.

Ste radi, že nakoniec kiná predsa len donesú film Noví mutanti? Pôjdete sa pozrieť na premiéru? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -