Falco znovu poletí. Legendárne fantasy sa dočká nového filmu, tvorcovia pre nás majú prekvapenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vzniknú nové filmy Nekonečný príbeh

Drak Falco či chlapec Atrej sú určite dve mená, ktoré v nás vyvolajú nesmiernu dávku nostalgie. Legendárne fantasy z 80. rokov snáď videl v detstve každý a nejeden divák sa k nemu rád vracia aj v neskorších rokoch. Portál Variety teraz prináša skvelú správu pre priaznivcov. Vzniká nová adaptácia, dokonca sa chystá celá filmová séria Nekonečný príbeh.

Pôvodne išlo k knihu, ktorú v roku 1979 vydal Michael Ende. V domovskom Nemecku sa stala bestsellerom a výborne si viedla aj za hranicami. Preložili ju do 45 jazykov a predaných bolo miliónov výtlačkov po celom svete. V roku 1984 priniesol režisér Wolfgang Petersen na jej základe dnes už ikonický film.

nekonečný príbeh bastian kniha
Zdroj: tmdb.org

Film z 80. rokov je absolútnou ikonou

Príbeh sa zameriava na chlapca Bastiana Balthasara Buxa, ktorý nájde v malom kníhkupectve, kde sa skrýva, knihu s názvom Nekonečný príbeh. Je o hrdinovi Atrejovi, ktorý sa vydal zachrániť magickú ríšu Fantázia, na ktorú číha hrozivá ničivá sila známa ako Ničota. Aby zachránil Detskú cisárovnú, musí sa predierať krajinou plnou drakov, obrov a rozsiahlych plání.

Čím viac sa však Bastian ponára do deja knihy, tým viac si uvedomuje, že sa stáva dôležitou súčasťou príbehu. Razom sa ocitne na chrbte draka Falca a musí zachraňovať krajinu, o ktorej existencii doteraz nevedel. Snaží sa nielen vrátiť domov, ale aj vyrovnať so svojimi činmi, čím príbeh dostáva novú, psychologickú rovinu.

film nekonečný príbeh
Zdroj: tmdb.org

V horúcom boji ju získali autori Sily psa

Nová adaptácia už bola diskutovaná niekoľko rokov. Po smrti pôvodného režiséra v roku 2022 dala spoločnosť Michael Ende Productions (ktorá spravuje aj majetky zosnulého autora) možnosť znovu podávať návrhy na oživenie tejto značky. V horúcom boji nakoniec vyšla víťazne firma See-Saw Film.

See-Saw prinieslo už niekoľko silných príbehov. Do pozornosti verejnosti sa dostali vďaka Kráľovej reči, ocenenia získaval ich zatiaľ posledný film Sila psa. Aktuálne pracujú na seriáloch Heartstoppers a Slow Horses. Teraz si zobrali veľkú úlohu, priniesť novú podobu milovaného fantasy a chcú spraviť hneď filmovú sériu podľa knihy Nekonečný príbeh.

nekonečný príbeh 1984
Zdroj: tmdb.org

Vedia presne, kde chcú príbehy rozvíjať

Producenti zo spoločnosti Iain Canning a Emile Sherman zatiaľ neprezradili koľko filmov prinesú. Povedali však, že vidia veľký potenciál na určitých miestach, kde sa dá príbeh rozvíjať, dokonca aj z popisov pôvodného autora pre vybrané lokality. Povedali, že vedia rozpovedať viac o Púšti farieb či o Bažinách smútku (pri ktorých si od scény z koňom Atraxom všetci nesieme traumu…).

Lokality majú nachádzať po celom svete a padlo vyjadrenie, že chcú, aby bola produkcia globálna. Aby však zachovali dedičstvo knižnej predlohy, dostatok scén natočia aj v Nemecku. Celý pôvodný film bol vyrobený v Bavarian Studios v Mníchove.

nekonečný príbeh bažiny
Zdroj: tmdb.org

Chcú vidieť vášeň pre zdrojový materiál

Canning sa vyjadril, že pri svojej púti sú len na začiatku. Kroky na nej zvažujú veľmi opatrne, pretože vedia, aké vysoké budú očakávania od fanúšikov. Momentálne vedú rozhovory s viacerými scenáristami a režisérmi, aby si pozreli nielen ich víziu materiálu, ale aj ich zápal pre predlohu. Chcú predsa správne pripraviť Nekonečný príbeh, ktorý by mal byť príbehom všetkých príbehov.

Čo hovoríte na to, že vzniká nielen nová verzia, ale hneď aj filmová séria podľa knihy Nekonečný príbeh? Patríte medzi verných fanúšikov kultového filmu z roku 1984? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -