Prvá ukážka na film Pinocchio od del Tora ukazuje štýl animácie aj ducha, v ktorom sa bude niesť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Prvá ukážka na film Pinocchio

Guillermo del Toro po zaseknutí sa v produkcii a zdržaniam kvôli pandemickej situácii opäť prináša filmy vo veľkom. O pár dní do slovenských kín príde jeho najnovší počin Ulička nočných môr. A už koncom roka sa dočkáme dlho očakávaného projektu. Tak sa odhaľuje prvá ukážka na stop-motion animák Pinocchio.

Ak si myslíte, že adaptácií tejto rozprávky už máme dostatok, tu dostaneme úplne iný náhľad. Typické prvky zo zdrojového materiálu sa budú miešať a balansovať s reálnymi historickými udalosťami. Áno, stále nás čaká Geppeto (nahovorí ho David Bradley), ktorého bábka ožije a stane sa z nej „reálny chlapec“. Jemu hlas prepožičal Gregory Mann.

Klasická rozprávka na historickom základe

Avšak rezbárova radosť nebude dlhotrvajúca, nakoľko zistí, že jeho oživený „syn“ nie je práve najlepším chlapcom. Dostáva sa do samých nepríjemných situácií a robí okolo seba zlobu. A toto všetko sa bude odohrávať na pozadí nastolovania fašistického režimu v Taliansku Benitom Mussolinim.

Uvidíme, ako si s týmto režisér poradí, avšak veríme v jeho kvality. Na filme pracuje aj s Markom Gustafsonom. Sľubujú, že prinesú jedinečnú stop-motion animáciu, čo koniec koncov krátky teaser aj potvrdzuje. Navyše k tomu má byť ešte plný hudobných čísel, takže do istej miery bude aj muzikálom.

najlepšie Netflix filmy 2021
Zdroj: vampiresquid.co.uk

Prerozpráva ho Ewan McGregor

Príbeh bude zrejme rozprávaný svrček Sebastian J. Cricket (s hlasom Ewana McGregora). V ukážke vidíme, ako v svojich neskorších rokoch opäť sadá k príbehu, aby nám ho predstavil. A jasne nám dáva najavo, že toto budú časti príbehu, ktoré ešte nepoznáme.

Ukážka na nový projekt Pinocchio je síce krátka, ale aj vo svojich desiatkach sekúnd dokáže priniesť očarujúci spôsob, akým bude vedený. Jeho hravé momenty môžeme už teraz vidieť a počuť. Otázne je len ako k nim dokáže zaradiť aj hrozivú kapitolu z histórie minulého storočia.

del toro pinocchio
Zdroj: polygon.com

Hviezdne hlasy aj del Torove stálice

Zároveň však dostávame aj približný dátum vydania, sľubovaný je na streamovacej službe Netflix počas decembra tohto roka. Del Toro si do neho navyše získal poriadne hviezdne hlasy, vrátane svojich stálic, ktoré nemôžu chýbať. Okrem vyššie zmenených sa nám hlasmi postáv ozve aj Tilda Swinton, Christoph Waltz, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson alebo Burn Gorman.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva Pinochcio od del Tora? Páči sa vám spôsob jeho animácie? Myslíte si, že vhodne zvládne priniesť kombináciu rozprávky a reálnej histórie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -