Finálny trailer na film Nightmare Alley od Guillerma del Tora vám ešte viac zamotáva hlavu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Finálny trailer na Nightmare Alley

Spoločnosť Searchlight Pictures nám poskytla finálny trailer na film Nightmare Alley. Pripravil ho Guillermo del Toro a v tomto prípade nepôjde o jeho štandardné dielo. Väčšinou sa vyznačuje filmami s unikátnymi príšerami, teraz však dostaneme psychologický triler. Rovnako ako nám má zamotať hlavu finálny film, funguje aj táto ukážka.

Rýchly sled snímok a skôr ako náhľad do deja dostávame iba krátke vystúpenia jednotlivých postáv. Podľa predošlého popisu filmu od režiséra filmu aj samotných hercov sme mali náhľad do deja, aj ten sa nám však pomaly rúca. Ale aby ste si nemysleli – zmätené je aj obsadenie – napríklad herec hlavnej role Bradley Cooper uviedol, že bol zmätený až do záveru nakrúcania, pretože snímku netočili od začiatku, ale od konca v zdanlivo náhodných sekvenciách.

Podvodník okráda elitu veľkomesta

Príbeh sa pozrie na charizmatického podvodníka s menom Stanton Carlise. Je majiteľom potulného cirkusu, kde sa snaží k podfukom nahovoriť jasnovidku Zeenu (Toni Colette). Značne sa to nepáči jej manželovi Peteovi (David Strathairn), ktorý ho takto vyženie od cirkusu.

Našťastie pre neho si ale Carlise nájde rýchly návod na úspech, keď prostredníctvom svojich trikov okráda elitu a boháčov v New Yorku v ére 40. rokov. Pomáha mu k tomu šarmantná asistentka Molly (Rooney Mara).

Nightmare Alley trailer
Zdroj: movieweb.com

Narazí na veľkú konkurenciu… alebo pomoc?

Avšak natrafí na hráča, s ktorým by si nemal merať sily. S bohatým magnátom (Richard Jenkins) má totiž za sebou skúsenú psychiatričku (Cate Blanchett). Tá mala byť oponentkou hlavného hrdinu, podľa novej ukážky aj popisov to skôr vyzerá, že budú spojencami, možno aj milencami.

Znamená to, že budú najprv súperiť a potom sa spoja proti inému oponentovi? Spoja sa pre ultimátny podvod? Nevieme, doslova nevieme a režisér si očividne užíva, že nás ešte viac pletie. Psychologická hra rozohraná psychologickým trilerom.

Nightmare Alley trailer
Zdroj: movieweb.com

Podľa knižnej predlohy

Film je totiž adaptáciou knižnej predlohy z roku 1946. Tá mala prvú adaptáciu v roku 1947, lenže aj trailer na Nightmare Alley dokazuje, že nepôjde o remake, ale úplne novú verziu. Tá bola totiž noirovým príbehom so všetkým, čo k tomu patrí, a tu sa nám vracia psychologický aspekt.

Del Toro má v mysli adaptáciu už od roku 1992. Vtedy knihu vraj dostal od svojho priateľa a spolupracovníka Rona Perlmana, ktorý tiež vo filme hrá. Povedal, že ju pôvodne so všetkými obrazmi považoval za nesfilmovateľnú, ale podarilo sa mu dať dokopy finálny obraz.

Nightmare Alley trailer
Zdroj: novieweb.com

Temný príbeh bez nadprirodzených prvkov

Niektoré veci musel pozmeniť, avšak podľa jeho slov stále zostávajú podobne temné ako v knihe. Predsa len, horor je tiež jeho parketou. V tomto prípade dal scenár dokopy spolu s Kimom Morganom. Spolu sľubujú priamy, ponurý príbeh bez nadprirodzených prvkov.

Film má aj poriadne nabité herecké obsadenie. Okrem vyššie zmienených si zahrajú William Dafoe, David Strathairn, Mary Steenburgen, Tim Blake Nelson a Jim Beaver. K traileru sme dostali tiež aj oficiálny plagát a charakterové plagáty pre niektoré postavy, ktoré nám odhaľujú aspoň niečo viac z ich pôsobenia.

S bohatým obsadením budeme mat plnú hlavu už budúci mesiac

Finálny trailer na Nightmare Alley nám bol doručený necelý mesiac pred vydaním filmu samotného. Do kín bude totiž uvedený 17. decembra. Pripravte si teda poriadne mozgy!

Zamotala druhá ukážka na film Nightmare Alley aj vás? Ako sa vám zatiaľ pozdáva film Guillerma del Tora, ktorý uvidíme už budúci mesiac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -