Hraná Snehulienka má obsadeného trpaslíka aj napriek kontroverzii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trpaslík obsadený do filmu Snehulienka

Disney svojimi hranými adaptáciami klasických príbehov žne úspechy. Preto prišiel čas aj na ten najslávnejší, ktorý bol aj prvým celovečerným animákom z roku 1937. Aj napriek kontroverzii, ktorá sa okolo neho strhla, bol do filmu Snehulienka obsadený ako trpaslík človek namiesto sľubovaného CGI. Prečo to môže byť vnímané ako problém?

Proti filmu rázne vystúpil Peter Dinklage, ktorého môžeme poznať predovšetkým zo seriálu Hra o tróny. Povedal, že siedmi trpaslíci podporujú stereotypy v komunite ľudí menšieho vzrastu, ktorej je nielen členom, ale aj bojovníkom za ich práva. Povedal, že ide o veľmi spiatočnícke zobrazenie, ktoré nepatrí do dnešného sveta.

peter dinklage disney
Zdroj: dailyresearchplot.com

Peter Dinklage vs komunita

Niektorí však rázne zakročili proti jeho tvrdeniam. Príkladom môže byť Dylan „Hornswoggle“ Postl, ktorý je tiež členom komunity, avšak aj hviezdou WWE. Povedal, že sa mu z takých rečí robí zle, pretože jemu podobní ľudia už tak majú nedostatok úloh alebo žiadne. Kvôli ľuďom ako je Dinklage tak môžu prísť o svoje role úplne.

Štúdio sa k situácii vyjadrilo tak, že úlohy budú vedené so všetkým rešpektom. Dokonca povedali, že ich aj konzultujú s členmi nanistickej komunity. Uviedli, že postavy budú riešené ako „magické bytosti“ a budú vytvárané predovšetkým prostredníctvom CGI. Lenže teraz majú prvého z nich v hereckom obsadení.

martin klebba
Zdroj: metacritic.com

Hundroš má svojho herca

Martin Klebba, ktorý je známy predovšetkým ako Marty z Pirátov z Karibiku, bude Hundrošom. Zverejnil to na fanúšikovskej akcii Fan Expo v Denveri. Web TheDisInsider.com ho zachytil aj na videu. A hovorí tam nasledovné:

„Práve som dokončil nakrúcanie Snehulienky. Bude to vychádzať koncom budúceho roka. A samozrejme, že si zahrám Hundroša. Gal Gadot je naša čarodejnica a Rachel Zegler bude Snehulienka. Takže poďte na to, bude to zábava.“

Považuje to zo zábavu

Takže pripomenul hlavné herecké obsadenie, ktorým sú Rachel Zegler a Gal Gadot. Avšak prekvapivé je zúženie okna vydania, keď uvádza koniec roka 2023. A zdá sa, že mu vôbec nevadí, že filme Snehulienka bol obsadený ako trpaslík, ba práve naopak, považuje to za zábavu. Očividne to pre členov komunity problémom nie je.

Druhou vecou ale môže byť, že Disney prinášalo nepravdivú informáciu. Aj keď možno sú oboje verzie správne. Namiesto trpaslíkov môže priniesť „magické bytosti“. Zároveň môžu mať herecké tváre a môžu byť doupravovaní digitálnymi efektami. Prípadne určitá časť môže byť stvárnená hercami a iná zase CGI.

latino snehulienka
Zdroj: newsweek.com

Zúžil okno vydania

Možností je veľa a času na uvedenie ešte dosť. Vzhľadom na jeho predošlú tvorbu ale režisér Marc Webb rozhodne vie, čo robí. Rovnako aj scenáristka Greta Gerwig, ktorá prinesie na budúci rok film Barbie, ktorý zatiaľ vyzerá úžasne. Takže sa nemôžeme dočkať, kedy nám prinesú Snehulienku a sedem trpaslíkov (je to predsa aj v názve!).

Čo hovoríte na situáciu vy? Je podľa vás stereotypné a spiatočnícke, že pre film Snehulienka bol herec obsadený ako trpaslík? Alebo je to podľa vás bežným štandardom tohto príbehu a skvelou príležitosťou pre ich komunitu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -