Pre film Godzilla vs. Kong nebojujú už len monštrá. Ktorý streamovací gigant ho získa?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Godzilla vs Kong zrejme príde na stream

Film Godzilla vs Kong bol jeden z ďalších, ktorý sme tento rok kvôli celosvetovej pandémii nemali možnosť vidieť v kinách. Mnoho z nich to vyriešilo tak, že svoje premiéry presunuli na streamovacie služby (Mulan, Soul, druhý Borat). Toto je zvažované aj pre tento film, je tu však jeden problém. Okrem súboja monštier sa o neho bijú aj služby samotné.

Warner Bros. naštarovalo svoj MonsterVerse rebootom Godzilly v roku 2014. Následne na to sme dostali aj nový náhľad na Konga v strede vojny vo Vietname vo filme Kong: Ostrov Lebiek. Zatiaľ posledná časť vyšla minulý rok, kedy nám priniesli Godzillu: Kráľa monštier. Obrovský jašter si tu zaistil nadvládu nad ostatnými kaiju príšerami, ktoré sa v tejto snímke pekne ukázali a navnadila nás na najväčší crossover monštier.

Godzilla II: Kráľ monštier recenzia
Zdroj: inverse.com

Monštrá nebojovali tento rok v kinách

Plány boli, že sme mali vidieť tieto dve monštrá bojovať v kinách už v marci. Avšak kvôli viacerým ťažkostiam film presunuli na november. To ešte vtedy netušili o problémoch s koronavírusom, ktorý film zase odsunul, jeho vydanie tak malo byť v máji 2021. Teraz to ale začína vyzerať tak, že k ich stretu príde iba na našich obrazovkách.

Film by logicky malo priniesť HBO Max (či u nás HBO GO), pod ktoré značka de facto spadá. Lenže podľa správy z portálu The Hollywood Reporter prišiel Netflix s ponukou, ktorú je pomerne ťažko odmietnuť. Za práva ponúkli 200 miliónov dolárov, čo by v podstate pokrylo rozpočet filmu. Skutočne niečo, čo stojí za to zvážiť.

Godzilla vs. Kong hudobný skladateľ
Zdroj: pinterest.com

Bijú sa o neho streamovacie služby

Tu ale do hry vstupuje Warner Bros. Tento rozpočet bol totiž financovaný po častiach. 75% z neho pokrylo štúdio Legendary a zvyšných 25% práve Warneri (ako sme spomínali, značku aj robehli). Takže vo veci majú značné rozhodujúce slovo. A priklonili sa práve k HBO, keďže sa dá povedať, že túto službu zastrešujú práve oni. Lenže potom tu máme ešte vyjadrenie hovorcu WB, ktorý síce nechcel vec výrazne komentovať, ale prezradil jednu informáciu. Podľa jeho slov plánujú vypustiť Gozdillu aj Konga v kinách budúci rok, ako je v pláne.

To sa však nemusí zároveň vylučovať. Film Godzilla vs. Kong by mohol dostať obe vydania. Podobným príkladom je aktuálne Wonder Woman 1984, dlhoočakávané pokračovanie z dielne DC od rovnakej značky. Odbije si svoj debut v kinách (u nás už 17. decembra) a následne sa presunie počas Vianoc na streamovaciu službu HBO. Takéto dva filmy by mohli znamenať značné zvýšenie počtu predplatiteľov.

Film Godzilla vs. Kong
Zdroj: ign.com

Vec, ktorú chceme vidieť na veľkom plátne

Bol by to nakoniec aj rozumný krok, nakoľko mnoho fanúšikov by bolo značne sklamaných, že neuvidí takýto epos na veľkom plátne. Predsa len, ak máme vidieť kolíziu dvoch najväčších monštier filmovej histórie, obrazovka jednoducho nestačí. Uvidíme teda ako sa nám vyjadria. Avšak rozhodne vieme, že sa máme na čo tešiť. Nielen kvôli konečnému stretu týchto gigantov, ale aj výbornému hereckému obsadeniu, ktoré film dáva dokopy.

Pre crossover sú sľúbení herci Millie Bobby Brown (Stranger Things), Brian Tyree Henry (Atlanta), Rebecca Hall (Iron Man 3), Julian Dennison (Deadpool 2), Danai Gurira (The Walking Dead), Jessica Henwick (Iron Fist), Alexander Skarsgard (True Blood), Shun Oguri (Gintama), Eiza Gonzalez (Baby Driver), Kyle Chandler (Svetlá piatkovej noci), Demian Bichir (Mníška), Van Marten (The Walking Dead), či Zhang Ziyi (Tiger a drak).

Pozriete si film Godzilla vs. Kong aj na streamovacích službách, alebo ho budete bojkotovať ak ho nebudete mať možnosť pozerať v kine? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -