Mads Mikkelsen by chcel, aby Hannibal dostal štvrtú sériu. Na aký legendárny príbeh by sa zamerala?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mads Mikkelsen ako Hannibal aj v štvrtej sérii?

Mads Mikkelsen by si prial, aby mal Hannibal aj štvrtú sériu. Seriál mal síce obrovský úspech, avšak nemôžeme si byť istí, či niekedy bude pokračovať, zatiaľ je to veľmi nejasné a nepadlo o tom ani slovo. Okrem neho by si však ďalšie pokračovanie prial aj Bryan Fuller. Nechali sa počuť, že by tomu ešte chceli dať šancu.

Ba čo viac, herec titulnej úlohy by mal už aj predstavu aký príbeh by mali zadaptovať. Prezradil to v nedávnom rozhovore pre IndieWire, kde povedal, že by sa chcel pozrieť na najviac ikonický príbeh Hannibala Lectera. A možno už tušíte správne, že by to nemalo byť nič iné ako Mlčanie jahniat.

Mads Mikkelsen
zdroj: bbc.com

Má jasnú predstavu o príbehu

Dávalo by podľa neho perfektný zmysel, aby sa pozreli na tento príbeh. Hovorí, že nechce, aby to bolo žiadne tajomstvo, ale jednoducho si to praje, ak niekedy štvrtú sériu realizujú. Samozrejme by sme mali očakávať trochu odlišnú verziu, ktorá by bola vlastná seriálu. Problémom však zatiaľ je, že nemajú ani práva na sfilmovanie knihy.

To by sa však dalo podľa Mikkelsena trochu obísť. A to takým spôsobom, že by priamo nemenovali Mlčanie jahniat, ale spravili by akúsi vlastnú spomínanú verziu tohto príbehu. Vraj by sa s tým trochu pohrali a spravili by niekoľko šialených vecí, ktoré by ale fanúšikovia šou milovali. Hovorí, že by mohli napríklad prehodiť pohlavia postáv alebo zlúčiť dve postavy do jednej.

Anthony Hopkins
Zdroj: bizzarium.com

Už by vedel aj o častiach obsadenia

Čo by ale malo zostať, je rozhodne Buffalo Bill. Táto postava je pre príbeh kľúčová a v podstate nenahraditeľná. Ale ak vraj majú Hannibala, tak toto už by vraj nemal byť problém. Pustili by sa tak samozrejme aj do hľadania herca, Mikkelsen by však aj mal predstavu, kto by si ho mohol zahrať. Bol by to herec Michael Pitt.

Mads Mikkelsen povedal, že ten už v druhej sérii seriálu Hannibal predviedol úžasný výkon. Zahral si jedného z Lecterových pacientov, Masona Vergera. V tretej sérii ho vystriedal Joe Anderson. Bolo by však značne zvláštne vidieť herca vrátiť sa v inej roli, avšak nie je to vec, ktorá by bola pre seriály nová.

michael pitt hannibal
Zdroj: bloody-disgusting.com

Jednu postavu však určite neuvidíme

Jednu postavu ale rozhodne neuvidíme. Ňou je postava psychologičky Clarice Starling. Práva na ňu vlastní spoločnosť MGM, ktorá s ňou má vlastné plány. Toto už povedali tvorcovi seriálu Fullerovi skôr, ako sa vyjadril na svojich sociálnych sieťach. Vtedy hovoril o tom, že spolu s producentkou Marthou de Laurentiis sa snažil osloviť MGM ohľadom postavy.

Tí ich však odmietli s tvrdením, že majú pre ňu vlastné plány. Tie nám onedlho na to predstavili. Pracujú s televíznou spoločnosťou CBS na prequelovom seriáli, ktorý by bol zameraný práve na túto psychologičku. Nazvali ho veľmi jednoducho a stručne, iba Clarice.

hannibal clarice
Zdroj: cbs.com.au

Ani Fuller, ani Mikkelsen si však nemyslia, že toto by ovplyvnilo spôsob, akým bude štvrtá séria Hannibala točená. Ako sa vyjadrili predtým, jednoducho si nájdu cestičky ako to spraviť aj bez priameho odkazovania na zdrojový materiál. Nevieme teda, či sa niekedy dočkáme tejto série, avšak fanúšikovia si to rozhodne prajú. Dôkazom môže byť aj pomerne zastúpený hashtag na sociálnych médiách, #HANNIBALS4.

Mali by byť režisér Bryan Fuller a herec Mads Mikkelsen vypočutí a mala by vzniknúť 4. séria seriálu Hannibal? A boli by ste radi, ak by pokrývala práve príbeh Mlčania jahniat? Dajte nám vedieť v kometároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -