Štúdio zahodilo 3 veľkolepé filmy od tvorcov Hry o tróny. O aké príbehy sme prišli?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tvorcovia Hry o tróny o ich Star Wars filmoch

Nové príbehy zo sveta praďalekej galaxie malo za posledné roky priniesť niekoľko tvorcov. S neúspechom pri škrtnutých projektoch sa dokonca stretol aj Kevin Feige (hlava Marvel univerza). Tvorcovia Hry o tróny však mali dokonca priniesť celú Star Wars trilógiu. Práve D. B. Weiss a Dan Benioff konečne prezradili, ako mal ich projekt vyzerať.

Dvojica bola pred niekoľkými rokmi na vrchole slávy a tak rozbehli aj jednania so spoločnosťou Lucasfilm. Pôvodne mali priniesť tri filmy, tie sa však nakoniec zúžili do jednej snímky (hovorí sa, že za to môže aj neúspech poslednej série fantasy seriálu). Momentálne pripravujú iný sci-fi projekt, adaptáciu knihy Problém troch telies (3 Body Problem), ktorý príde na Netflix.

john bradley 3 body problem netflix
Zdroj: Netflix

Pozrieť sme sa mali na počiatky Jediov

Pri propagácii svojho chystaného seriálu, ktorý dorazí 21. marca, viedli niekoľko rozhovorov. V tom pre The Hollywood Reporter sa rozhovorili aj o tom, ako mal ich film zo sveta Hviezdnych vojen vyzerať. Jeho názov mal byť The First Jedi, teda Prvý Jedi.

Názov napovedá, že sme sa mali pozrieť do naozaj dávnych časov, kedy sa ešte len sformoval Rád Jediov. Videli by sme, kto ho založil, kto položil základ pre všetky tradície a dokonca aj to, ako bol zostrojený prvý svetelný meč. Weiss dodal, že ich plány mierne rozhodil aj vtedy chystaný film.

In Star Wars: The Last Jedi (2017) there is a mural in the first Jedi temple of the Prime Jedi, the original member of the Jedi Order.
byu/HellotoHorse inMovieDetails

Prvý vs. Poslední Jedi(ovia)

V roku 2017 prišiel ôsmy film zo ságy, ktorý niesol názov Poslední Jediovia. V angličtine však názov The Last Jedi neodhaľuje či ide o viaceré osoby alebo iba jednotlivca. Weiss tak dodal, že mali istý čas ťažké srdce na Riana Johsona, režiséra snímky, pretože pre nich údajne zničil jednoduchý názov, na ktorom tak dlho pracovali.

Benioff povedal, že to bolo ku koncu aj tak jedno, pretože dal neskôr Lucasfilm najavo, že o takýto druh príbehu nemajú záujem a nie je to to, čo hľadajú. Zaujímavé je, že je aktuálne v príprave film Dawn of the Jedi od Jamesa Mangolda (Logan, Indiana Jones 5), ktorý sa má práve na podobné tematiky pozerať. Zrejme tvorcovia Hry o tróny len neboli vhodnými adeptami na Star Wars film. Či filmy.

Star Wars: Dawn of the Jedi
Zdroj: reddit.com

Úsvit Rádu medzi chystanými filmami

Aktuálny Star Wars kánon nám ukazuje prvého rytiera Jedi pod označením Jedi Prime. Na obraze sme ho ešte nemali možnosť vidieť, ale práve v spomenutom ôsmom filme sa o ňom hovorilo a videli sme jeho symbol medzi mozaikami. Išlo o prvého známeho používateľa Sily a zakladateľa chrámu Jediov na planéte Ahch-To.

Zostáva jedine čakať, či ho konečne uvidíme v chystanom filme od Mangolda, ktorý je popisovaný ako historický epos podobný Ben-Hurovi. Ten je momentálne oznámený medzi štvoricou prichádzajúcich snímok. Ďalšími budú The Mandalorian & Grogu, pripravovaný film Dava Filoniho a pokračovanie príbehu Rey v podaní Daisy Ridley.

Je vám po prečítaní článku ľúto, že tvorcovia Hry o tróny nepriniesli svoj Star Wars film? Chceli by ste vidieť príbeh prvého Jedia v ich podaní? Myslíte si, že tento príbeh kvalitne rozpovie aj Dawn of the Jedi? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comicbook.com; hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -