Duna má konkurenciu. Netflix nás ohromil ukážkou na grandiózne sci-fi od tvorcov Hra o tróny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na 3 Body Problem

Netflix prináša trailer na seriál 3 Body Problem, ktorý dokazuje, že aj so zmenami môže byť podobne intenzívny ako knižná predloha. Tá prišla ešte v roku 2014, zmenila však celý žáner sci-fi. Teraz prichádza príbeh, v ktorom najväčšie mozgy musia spojiť svoje sily, aby vypátrali, čo sa skrýva za smrťou známych vedcov. A pri tom vrstvy tajomstiev len začínajú…

Celý príbeh sa začína v 60. rokoch v Číne, keď jedna mladá nádejná žena spraví rozhodnutie, ktoré zmení celý osud našej planéty. To má dôsledky až do dnešných čias a vrcholí záhadnými úmrtiami a hrozivým odpočtom. Zdá sa, že sa nám pomocou neho snaží niečo povedať mimozemská civilizácia. Aby toho nebolo málo, do hry vstupuje aj mysteriózna virtuálna realita.

Špirála tajomstiev, pri ktorej sa musí spojiť celé ľudstvo

8 epizód prinesie záhady, ktoré by dokázali otriasť celými základmi Zeme. Na jej záchranu sa musia spojiť tí najštudovanejší – či už je to skupina známa ako Oxfordská päťka, tí najlepší americkí vedci alebo neústupná detektívka. Nejde však len o sci-fi triler, ale aj o intenzívnu drámu, ktorá znovu definuje význam ľudského spojenia.

Za seriálom stoja ako hlavní tvorcovia David Benioff a Dan Weiss, autorom scenárov a producentom je Alexander Woo. Všetci traja majú veľké skúsenosti s adaptáciami knižných diel, hlavne však ide o tvorcov Hry o tróny.

john bradley 3 body problem netflix
Zdroj: Netflix

Prichádza od tvorcov Hry o tróny

Práve z Hry o tróny si tvorcovia priniesli niekoľko hereckých tvári. John Bradley bude milovaným fyzikom z Oxfordu, Jonathan Pryce si zahrá enviromentalistu, z ktorého sa stal miliardár s ropným biznisom a Liam Cunningham stvárni charizmatického vodcu elitnej svetovej inteligenčnej jednotky. Ďalej si v seriáli zahrajú Benedict Wong, Jovan Adepo, Rosalind Chao, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng alebo Saamer Usmani.

Trailer na 3 Body Problem môže prekvapiť aj tých, ktorí poznajú knižnú predlohu. Problém troch telies je prvou knihou zo série Spomienky na Zem, ktorej autorom je čínsky spisovateľ Liu Cixin. Producent seriálu Woo však prisľúbil, že všetky dôležité súčasti predlohy zostanú zachované. Aj keď sa môžu zmeniť špecifické detaily, chcú vytvoriť nový zážitok pre všetkých.

3 Body Problem Netflix plagát
Zdroj: Netflix

Najintenzívnejšia sci-fi dráma poslednej dekády

Našťastie však autori seriálu všetky zmeny konzultovali aj s autorom predlohy. Prinesú tak poriadne silný zážitok, kde naša planéta prišla do kontaktu s inou civilizáciou. Úžas sa zmení na problém tak veľkých rozmerov, že už nie je iba problémom jednotlivých národov, ale celého ľudstva. Sci-fi dramatický triler s veľkými prísľubmi a stupňujúcimi sa záhadami budeme môcť sledovať na streamovacej službe Netflix už 21. marca.

Zaujal vás trailer na seriál 3 Body Problems? Poznáte knižnú predlohu a napriek tomu vás prekvapil, alebo išlo pre vás o úplne nový zážitok? Budete sledovať toto jedinečné sci-fi? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -