Duna ohúri Slovákov aj druhýkrát. Veľkolepé sci-fi sa vráti do našich kín

Nenechajte si ujsť

Duna sa vracia do kín

Už na konci februára do svetových kín dorazí jeden z najočakávanejších filmov tohto roka – Duna: Časť druhá. Trailery na prichádzajúcu novinku sľubujú veľkolepý zážitok, ktorý uzavrie príbeh Paula Atreidesa na nehostinnom Arrakise. Kto si bude chcieť v kine zopakovať aj predchádzajúci film, bude mať na to ideálnu príležitosť. Prvý diel Duny z roku 2021 sa totiž opäť dostane do slovenských kín.

Príležitosť pozrieť si prvý film Duny budú mať aj Slováci a to už od 8. februára, na kedy je naplánovaná premiéra. Veľkofilm režiséra Denisa Villeneuvea na Slovensko dorazí vo formáte 2D a IMAX 2D, čo pre REWIND.sk potvrdila distribučná spoločnosť Continental film.  Následne 29. februára už slovenské kiná zbúra pokračovanie Duna: Časť druhá.

pokračovania slávnych filmov
Zdroj: looper.com

Môže pokračovať ešte ďalej

Druhý diel Duny niekoľkokrát presunul. Pôvodne režisér Denis Villeneuve plánoval príbeh na Arrakise uzavrieť ešte v októbri minulého roka, došlo však k odkladom kvôli hollywoodskym štrajkom. Následne sa dátum premiéry ešte mierne upravoval, k žiadnemu ďalšiemu zdržaniu ako v prípade viacerých filmov od Disney však našťastie nedošlo.

Duna: Časť druhá v porovnaní s predchádzajúcim filmom sľubuje výrazne akčnejší zážitok  a ukáže veľký stret medzi Paulom Atreidesom a rodom Harkonnenov, ktorý vyvraždil jeho rodinu a priateľov. Villeneuve sa opäť bude držať slávnej knižnej predlohy Franka Herberta, pri druhom filme však skončiť neplánuje. Oceňovaný režisér už aktívne pracuje aj na ďalšej adaptácii Herbertovej knihy Spasiteľ Duny, ktorá na udalosti prvej knihy nadväzuje a definitívne uzatvára príbeh Paula Atreidesa.

Duna: Časť tretia
Zdroj: twitter.com/CalderDune, Premedia + úprava redakcie

Pripravovaný tretí film je zatiaľ v štádiu písania scenára a zatiaľ od štúdia Warner Bros. Discovery nemá zelenú. Jeho budúcnosť bude záležať predovšetkým od komerčného úspechu druhej Duny v kinách. Dodajme, že prvý diel v kinách zarobil 400 miliónov dolárov, prichádzal však v čase pandémie a v deň premiéry bol navyše dostupný aj online na streamovacej platforme HBO Max. Komerčné vyhliadky druhého filmu sú preto výrazne vyššie.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -